Жертвою шахраїв стала 30-річна херсонка. Жінка хотіла придбати мобільний телефон. Вона знайшла прийнятне оголошення у телеграм каналі та перерахувала за гаджет продавцю усю суму – 20700 гривень. Після чого продавець на зв'язок більше не виходив, а телефон заявниця так і не отримала.
До поліції звернулась 61-річна жителька Білозерки. Жінка отримала повідомлення про нібито надання грошової допомоги від держави. Заявниця перейшла за посиланням та вказала дані банківської картки. Після «реєстрації та підтвердження» з рахунку потерпілої зникло 37395 гривень.
Ще однією жертвою шахраїв став 33-річний житель Бериславського району. Чоловік розповів, що хотів придбати авто за прийнятною ціною. Знайшов оголошення, де продавець нібито «приганяв» автівку із-за кордону. Заявник перерахував 75000 гривень передоплати за транспортний засіб, після чого продавець видалив оголошення і на зв'язок більше не виходив.
Відомості за усіма фактами внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
Шановні громадяни, ніколи не переходьте за сумнівними посиланнями, які обіцяють за кілька хвилин оформити грошову допомогу. Ні в якому разі не вводьте дані своїх банківських карток та паспортні дані, адже тоді шахраї отримують доступ до вашого банківського рахунку та кредитного ліміту. Про усі виплати дізнавайтеся лише на офіційних ресурсах. Самі телефонуйте до організацій, які пропонують допомогу, щоб дізнатися умови її отримання.
Вкотре нагадуємо: не давайте завдаток за товар, якщо не впевнені у надійності продавця. Під час купівлі автомобіля вимагайте у його власника особистої зустрічі, щоб ви могли самі перевірити технічний стан автівки та документацію.