У Кам’янському показали моновиставу “Буде тобі, враже, так, як відьма скаже” про життя українців в окупованому росіянами Херсоні.
19 жовтня в Камерній залі Театру ім. Лесі Українки Кам’янського відбувся благодійний показ моновистави Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Куліша, повідомляє МІС.
Ця вистава, яка є своєрідним свідченням злочинів російських військових під час окупації Херсона, поставлена за пʼєсою херсонської журналістки та письменниці Олени Маляренко "Протитанкова відьма", а у якості назви для неї автори взяли рядки з відомого вірша Людмили Горової.
Головна героїня вистави, Лєнка, у виконанні народної артистки України Олени Галл-Савальської, – це проста українська жінка, що пережила російську окупацію і зараз у звільненому від росіян Херсоні, намагається навести лад у своїй квартирі, яка була затоплена після підриву росіянам Каховської ГЕС. За сюжетом вона розмовляє по скайпу зі своєю кумою, яка живе у своїх дітей в Угорщині та має уявлення про те, що відбувається в Україні. Лєнка інколи з іронією, інколи з відчаєм, а інколи й з гнівом розповідає про те, що довелося пережити їй та її знайомим за час окупації. Попри всі негаразди, вона не втрачає оптимізму і віри в Перемогу, вона вдячна українським воїнам, які звільнили місто від ворога, і волонтерам, які допомагають знедоленим людям продуктами і речами. Вона не боїться прильотів і щиро бажає, щоб як можна скоріше по всіх російських телеканалах почали показувати балет і почала звучати трагічна музика.
Вистава сповнена справжнього народного гумору і водночас демонструє міцність та незламність духу простих українців, які в умовах окупації намагались не просто виживати самим, а ще й підтримувати інших, та чинили опір ворогам.
Окремо треба зазначити, що і авторка п’єси Олена Маляренко, і актриса Олена Галл-Савальська, і деякі працівники театру, що брали участь в створені вистави, самі пережили російську окупацію Херсона. Тож для них, ця вистава дає можливість розповісти те, що вони пережили самі та чому були свідками. І акторка, і письменниця додали в цю пронизливу розповідь багато особистих моментів, які пережили самі, або безпосередніми свідками яких вони були.
Серед присутніх на виставі було багато тих, хто також свого часу пережив російську окупацію, або вимушений був покинути рідні домівки, тікаючи від війни. Були також і мешканці Херсону, які з особливими почуттями дивились виставу своїх відомих земляків. Після завершення показу вони з сльозами на очах підходили до виконавиці головної ролі та щиро дякували їй та плавали вітання всім мужнім херсонцям, які не зламались під моральним і психологічним тиском росіян, не злякались можливості згинути у підвалах їх катівень і залишились патріотами рідного міста і своєї держави.