Про це у Telegram повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Що відомо?
Скорочена програма збереження природно-заповідного фонду заповідника. Більше 12 мільйонів гривень з неї скерували на програму наукової і науково-технічної діяльності у сфері агропромислового комплексу.Вона покликана забезпечити найбільш ефективне проведення наукових досліджень установами Національної академії аграрних наук України.
Таким чином відбувся перерозподіл коштів, які виділяються аграрній академії.
Що було раніше?
Заповідник "Асканія-Нова" площею 333,1 кв. км знаходиться на території Каховського району Херсонської області. Це – найстаріший у світі та на сьогодні найбільший у Європі степовий заповідник. Територія цього природоохоронного об'єкта об'єднує заповідний степ, дендрологічний та зоологічний парки. Асканія-Нова стала домом для понад 3 тисяч видів тварин і птахів, а також велетенської кількості видів степової флори, серед яких налічується понад пів тисячі видів вищих рослин.Територія біосферного заповідника “Асканія-Нова” окупована з 24 лютого 2022 року. Незаконним директором заповідника став Дмитро Мещеряков, якому інкримінували колабораціонізм.
Торік Мещеряков заявив про початок процесу переведення “Асканії-Нової” у федеральну власність Росії. З того часу почалися незаконні обміни тваринами між лівобережжям Херсонщини та окупованим Кримом.
У кінці квітня з’явилася інформація про те, що заповідник перебуває у критичному стані. У травні 2024 року окупаційна влада заявила, що заповідник “Асканія-Нова” переходить у відання Міністерства природи Росії.
Законний директор заповідника Віктор Шаповал заявив, що, здійснюючи обміни між ТОТ Херсонщини і Кримом, росіяни привозили одомашнені види тварин, які особливо великої цінності не мають, а забирали із заповідника рідкісні види. Збитки через вивезення російськими окупантами тварин із біосферного заповідника “Асканія-Нова” на лівобережжі Херсонщини він оцінив у понад 60 млн гривень.
NovakahovkaCity