Про це повідомив директор Біосферного заповідника “Асканія-Нова” Віктор Шаповал на сторінці у Facebook.
За словами Шаповала, окупаційна адміністрація заповідника підписала угоди про співпрацю та обмін тваринами з краснодарським “Сафарі-парком” та ще декількома російськими заповідниками, що робить загрозу вивезення тварин з “Асканія-Нова” цілком реальною, проте наразі фактичного переміщення тварин до Росії не спостерігається.
Також відомо, що росіяни планують обмінюватися з Ялтинським зоопарком рідкісними і охоронюваними видами зі списку Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (СІТЕS), зокрема, мова йде про коней Пржевальського, сайгаків та куланів туркменських.
У зв’язку з цими подіями законне керівництво заповідника поінформувало Національну академію аграрних наук України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Національну комісію України у справах ЮНЕСКО, Міністерство закордонних справ України та правоохоронні органи.
Нагадаємо, Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Фальц-Фейна — науково-дослідна установа в системі Національної академії аграрних наук України, державний заповідник, заснований 1898 року німецьким герцогом Фрідріхом Фальц-Фейном.
У складі заповідника дендрологічний парк загальнодержавного значення, зоопарк, колекція тварин якого є національним надбанням України.
24 лютого 2022 територія заповідника перебуває під окупацією російських військ.
У липні 2023 року з’явилась інформація, що на території заповідника палає пожежа.
На початку вересня 2023 стало відомо, що окупанти розмістили на території «Асканія-Нова» 11 опорних точок армії, а саме засоби протиповітряної оборони й бронетанкові війська.
Мост