Окупанти збрехали, що їм вдалося відкрити школу в селі Нижні Торгаї на Херсонщині
Брехнею виявилося повідомлення російських окупантів про відновлення навчання в захопленому ліцеї села Нижні Торгаї Генічеського району Херсонщини. До школи так і не доїхала частина обіцяних вчителів, тоді як місцеві освітяни-колаборанти ніяк не виходять з тривалого запою. Тепер загарбники обіцяють відновити роботу закладу на початку жовтня.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на власні джерела.
«2 вересня, після тривалої перерви, школа в Нижніх Торгаях знову відкрила свої двері для учнів. У ній навчатимуться 116 учнів», – так на початку вересня окупаційні пабліки повідомляли про відновлення роботи захопленого місцевого ліцею на території Нижньосірогозької селищної громади Генічеського району Херсонщини.
Як розповіли ЦЖР мешканці громади, це виявилося неправдою. Одразу після зйомки сюжетів для російського пропагандистського телеканалу «Таврия» і інших окупаційних пабліків з організованого в Нижніх Торгаях свята «першого дзвоника» всі його учасники розійшлися по домівках. Навчальний процес у школі так і не відновили.
Як виявилося, окупантам не вдалося підготувати перед тим розграбовану ними ж школу до роботи. Не вдалося їм набрати й необхідну кількість вчителів. Окупаційна директорка школи Свєтлана Пєтрова обіцяла, що викладати до Нижніх Торгаїв приїдуть з Москви вчителі китайської мови і історії. Насправді ж загарбникам вдалося працевлаштувати в так званому навчальному закладі лише вісім місцевих колаборантів, частина з яких не мають ані необхідної освіти, ані досвіду роботи. Приміром, викладати географію погодився один з місцевих трактористів.
«Окупанти заплатили їм так звані підйомні – по 50 тисяч рублів. І це була їхня помилка. Адже працевлаштовані там вчительки з сусіднього села Степне одразу ж пішли у тривалий запій і досі з нього не вийшли. Справа в тім, що ці степнянські колаборанти крім «русского мира» дуже полюбляють спиртні напої. Ще до повномасштабної війни школа в Степному славилась деякими вчителями з алкогольною залежністю і п’яними жіночими бійками на очах у односельців. Заїжджа «директорка» школи Свєтлана Пєтрова про це, мабуть, не знала, тому й зарано раділа такими освітянськими кадрами», – сказали джерела ЦЖР.
Брехнею виявилося й те, що окупанти забезпечать школу двома автобусами. Тож від батьків дітей з навколишніх сіл, між якими немає автобусного сполучення тепер вимагають забезпечити їхнє підвезення самостійно. Самим доведеться добиратися до школи й вчителям зі Степного. До слова, в цьому селі окупанти розграбували і розкурочили місцеву школу, давно перетворивши її на казарму для російських солдат. Тому знайти роботу вчителя в тимчасово окупованому Степному вдасться, вочевидь, не скоро.
Відновити ж роботу школи в Нижніх Торгаях загарбники тепер обіцяють на початку жовтня. Однак, за словами місцевих, дітей у ній навчатиметься значно менше за заявлену росіянами кількість – 116.
«Такої кількості дітей в навколишніх селах просто немає. Та й не всі батьки зможуть організувати підвезення, транспорт є не у всіх», – стверджують джерела ЦЖР.