Про це свідчать дані Державної служби статистики України, пише "Хвиля".
Особливо помітне зростання цін відбулося у секторі виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, де загальне зростання склало 10,5%. На внутрішньому ринку ціни у цьому сегменті зросли на 10,8%, а на експортну продукцію – на 9,2%. Лідерами зростання цін стали молочні продукти, що подорожчали на 17,8% (на внутрішньому ринку - на 16,7%), і м'ясна продукція зі зростанням на 16,4%. Проте, не всі сегменти показали зростання: ціни на цукор знизилися на 10,3% за рік.
Експерти зазначають, що зміни оптових цін зазвичай позначаються на споживчих цінах у магазинах із затримкою у кілька місяців.
Нагадаємо, раніше "Хвиля" розповідала, як змінилася вартість молочки за місяць і скільки популярних продуктів – молока, сиру та сметану – коштують у вересні. Також повідомлялося про зміну цін на курятину, яловичину та свинину.
Щодо споживчої інфляції в Україні, то у серпні 2024 року вона прискорилася до 7,5% у річному обчисленні, що є найвищим показником із серпня попереднього року. Національний банк України у липні переглянув свій прогноз щодо інфляції на 2024 рік у бік підвищення – з 8,2% до 8,5%. Очікується, що протягом наступних трьох кварталів загальна інфляція в країні продовжуватиме прискорюватися, хоч і залишиться в помірних межах.