Про це та загальну безпекову ситуацію в області в етері Громадського радіо говорить Олександр Толоконніков — голова прес-офісу Херсонської обласної військової адміністрації.
«Ця школа була проєктом президента. Її побудували якраз перед повномасштабним вторгненням. Школа була найсучаснішою. Розташована вона була якраз біля Антонівського мосту».
Особливістю цієї школи є те, що її побудували за європейськими принципами енергозбереження. Це вдалося здійснити за фінансової підтримки уряду Фінляндії та коштів місцевого бюджету. Зелену школу було відкрито у 2016 році на базі ЗОШ №21. У школі були встановлені сонячні батареї та за новими технологіями — не було жодних труб.
Голова прес-офісу додає, що у закладі були введені сучасні техніки навчання. Перед вторгненням «вона навіть встигла трохи попрацювати». З початком бойових дій — її зачинили. За даними Толоконнікова, росіяни намагалися відновити в ній навчання, але своєї мети в них не вийшло досягти.
«Ніхто не захотів співпрацювати з ворогом».
Така ж ситуація з «відновленням навчання» спіткала окупантів і на Лівобережжі Херсонщини. Експерт каже, що ні діти не хочуть ходити до їхніх шкіл, ні вчительський склад не бажає викладати.
Толоконніков каже, що окупанти не вперше атакують школу. До цього було ще дві атаки. Також, він каже, що зараз важко щось сказати про відновлення закладу. Поки що для цього немає жодних планів. Проте, «не варто втрачати надії, все можна відбудувати».
«Спочатку потрібно врегулювати безпекову ситуацію. Зараз там небезпечно навіть на вулицю виходити. Дрони полюють на людей».
Голова прес-офісу каже, що школу атакували дроном і цей удар є прицільним. Раніше атаки були мінами. Наслідки, які зараз можна побачити на фото — це результат пожежі від удару ФПВ. Також, поки неможливо оцінити масштаби удару, адже рятувальники не можуть дістатися до місця через обстріли окупантів.
Евакуація на Херсонщині:
На Херсонщині наразі долучили ще 7 населених пунктів до списку на обовʼязкову евакуацію. Наразі всіх пунктів — 50. Також, долучили два мікрорайони Корабельного району міста. Толоконніков каже, що попиту на евакуацію серед людей зараз немає.Більше того, населення Херсону навпаки збільшилось. З початку травня кількість населення збільшилась на 12 тисяч.
- Зараз у місті проживає 81 тисяча мешканців.
Щодо дітей на Херсонщині голова пресофісу каже, що в основному вони проживають у більш безпечних районах. Від усього населення кількість дітей становить 10-15%. У Калинівській, Високопільській, Великоолександрівській громадах готують 5 шкіл для навчання у змішаному режимі. Школи ремонтують, облаштовують надійні укриття та готують до відкриття на навчальний рік.
«Де немає укриттів ми будуємо нові. Де є укриття — обладнуємо всім необхідним: техніка, санвузли, вентиляція. Такі укриття можна буде використовувати як «підземні класи».