«Я працював головою обласної ради. Деякі таємниці, які існують в області чи в державі, до мене не доходять. Але для того, щоб провести розмінування, як звинувачували, за останні роки, такі дії були б помітні. Принаймні, я б про них знав, якби дії якісь відбувалися», — розповів Самойленко.
Згідно з одним із звинувачень, пояснив голова облради, прилеглі до окупованого Криму території Херсонської області розмінували під час будівництва на КПВВ у 2019 році:
«Воно відбулося на досить невеликій площі. Це майже в розрізі дороги, яка йде в селищі Каланчак і Чонгар. Я не знаю розташування [мінних полів] і не буду на себе брати [відповідальність], що вони існують. Але демонтажа мінних полів під час будівництва КПВВ не відбувалося».
Самойленко також спростував і другу версію «розмінування» полів, яка стосувалася віцепрем'єр-міністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук:
«Була така версія, що пані Верещук, коли вона зайшла в посаду віцепрем'єра, приїжджала, „завела“ автобус (14 лютого 2022 року на КПВВ Чонгар та Каланчак розпочали курсувати автобусні шатли від пункту пропуску до адміністративної межі - ред.). Для цього [начебто] було ліквідоване мінне загородження. Насправді всі дії, які відбувалися, вони відбувалися на шляхопроводі. Це дорога, якою їздили машини. Вона не була замінована».
Самойленко впевнений в тому, що всі мінні поля, які існували, станом на 24 лютого «були на місцях», але, на його думку, ворог знав про їх розташування і рухався чітко по дорогах і мостах, де не було встановлено мінних загороджень.
«Чому [дорога] не прострілювалася, чому вона не була якимось чином ліквідована, — я не можу цього казати. Це питання до військового керівництва. Але до останнього дня ми, приїжджаючи на КПВВ, [бачили, що] всюди були встановленні таблички [з написом] Міни. Розмінувати такі площі неможливо. Це фантазія або розганяння зради, як у нас люблять робити політики, коли трошки небезпека відійшла в сторону», — пояснив голова облради.