Про це свідчить ухвала з судового реєстру.
Правоохоронці вважають, що Якуба і ще двоє людей організували ведення бізнесу у взаємодії з Росією. Вони зареєстрували фірму “Буд вік сервіс” та два аналоги ФОП’а за законами Російської Федерації.
В подальшому вони виконували роботи з благоустрою та житлового фонду Херсона. Поліція попросила арештувати речі, які були знайдені вдома у одного з фігурантів справи під час обшуку в липні – це носій інформації, печатка та набір документів.
Вилучені речі були визнані речовими доказами і долучені до матеріалів кримінального провадження, бо зберегли інформацію та містять інші відомості, які можуть бути використані як докази факту і обставин, що з’ясовуються під час розслідування.
А носій інформації може містити у собі інформацію про злочинну діяльність його власника. Також з вилученими речами хочуть провести слідчі дії.
Суд підтримав правоохоронців, бо не накладення арешту на вилучене може призвести до його знищення, псування, спотворення або приховування. А це може перешкодити дослідженню обставин кримінального провадження і збереженню речових доказів.
Максим Якуба народився 15 вересня 1987 року в Херсоні. Має вищу освіту. Є власником і директором фірми “Буд вік сервіс”, яка тільки за 2021 рік отримала понад 12 мільйонів гривень від Херсонської міської ради та її комунальних підприємств.
У 2020 році Якуба балотувався до міської ради від партії мера Херсона Ігоря Колихаєва “Нам тут жити”.
За інформацією обласної прокуратури, на Херсонщині за колабораціонізм засудили 96 людей.
Мост