Про це свідчить ухвала з судового реєстру.
Про ймовірну розтрату заяву до поліції 20 червня написала громадська організація з Дніпра “Громадський контроль”. Вона вважає, що сума розтрати складає понад 370 тисяч гривень. Її могли організувати представники замовника (департаменту розвитку територій Херсонської ОВА) та підрядника (компанії “Будівельні технології південь”).
Суть схеми може полягати в умисному завищенні цін робіт і закупівель, щоб привласнити “зайві” гроші. Правоохоронці не розпочали за заявою кримінальне провадження і тому активісти звернулись до суду.
В ході розгляду скарги ГО з’ясувалось, що поліція і без заяви активістів з 17 травня розслідує ймовірну розтрату на капремонті дитсадка. Тому суд залишив скаргу активістів без розгляду.
Поліція вважає, що при ремонті в офіційні документи вносили неправдиву інформацію і завищували вартість виконаних робіт. Розслідування ведеться за статтею про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
У 2023 році Херсонська обласна прокуратура подала позови про відшкодування державі шкоди за злочини з ознаками корупції на 5 мільйонів 101 тисячу гривень. Суд відкрив провадження у справах на 237 тисяч гривень. Відшкодувань за цими справами немає.
Мост