52-річний херсонець знайшов на сайті оголошень інформацію про продаж ноутбуку та домовився про купівлю. Після чого отримав повідомлення у месенджері з посиланням нібито для оформлення покупки. Заповнив дані своєї картки, після чого з його рахунку зникли 29116 гривень. Ноутбук чоловік так і не отримав.
До поліції звернулась 63-річна жителька Антонівки. Жінка розповіла, що їй у месенджері надійшло повідомлення з інформацією про надання фінансової допомоги. Заявниця перейшла за вказаним у ньому посиланням та ввела дані картки для оформлення. Після цієї операції з її рахунку невідомі зняли 12000 гривень.
Жертвою «банківського» шахрая стала 67-річна херсонка. Жінці зателефонував невідомий, представився працівником служби безпеки банку та попросив назвати останні чотири цифри картки для нібито перевірки. Потім на телефон потерпілої надійшов код, який вона назвала псевдопрацівнику. Через деякий час із рахунку заявниці зникли 30500 гривень.
Наразі за цими фактами відкриті провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України "Шахрайство". Вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень.
Поліція закликає не розголошувати нікому дані своїх банківських карток: пін-коду, СVV-коду, строку дії карти, паролів із смс-повідомлень, які надходять на мобільні телефони. Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки невідомій особі, негайно заблокуйте картку через Інтернет-банкінг або зателефонуйте до банку за номером, вказаним на звороті вашої картки.
Під час купівлі дороговартісних речей зустрічайтеся з продавцем особисто та наполягайте на огляді товару, щоб перевірити його справність. Здійснюйте оплату лише після того, як переконаєтеся у наявності та якості товару.
Ніколи не переходьте за сумнівними посиланнями, які обіцяють за кілька хвилин оформити грошову допомогу. Ні в якому разі не вводьте дані своїх банківських карток, адже тоді шахраї отримують доступ до вашого рахунку та кредитного ліміту. Про усі виплати дізнавайтеся лише на офіційних ресурсах. Самі телефонуйте до організацій, які пропонують допомогу, щоб дізнатися умови її отримання.
Якщо ви все ж стали жертвою шахраїв не зволікайте — одразу телефонуйте 102.