Про це свідчить ухвала з судового реєстру.
Апеляційний суд вирішив відкрити провадження за скаргою. Її деталі невідомі. На суді прокурор просив призначити секретарці 10 років заборони обіймати державні посади та конфіскувати майно – половину вартості належного їй автомобіля.
Але суд відмовився конфіскувати майно жінки. Так як машина необхідна для забезпечення життєвих потреб її родичей, не залучалась в якості речового доказу, не була отриманий внаслідок незаконної діяльності і не використовувалась для неї.
Також у діях секретарки не був встановлений корисливий мотив, а прокурор не обгрунтував потребу в конфіскації, не клопотав про дослідження відповідних доказів або допит свідків.
Крім цього, підчас суду над жінкою були встановлені дві пом’якшуючі покарання обставини і жодної обтяжуючої.
Секретарці інкримінували колабораціонізм. На посаді вона надавала зразки заяв та бланків на оформлення російської грошової допомоги, збирала відповідні документи у людей і т. д.
Жінка визнала свою вину, розкаялась, критично оцінила свої дії, висловила бажання виправити ситуацію, готовність понести покарання і співпрацювала зі слідством. Вона пояснила свою роботу в окупаційній адміністрації матеріальною скрутою.
За інформацією обласної прокуратури, у Херсонській області за колабораціонізм засудили 96 людей.
Мост