Верховний Суд відмовився пом’якшувати вирок Тетяні Абрамович, гауляйтерці села Дудчани на Херсонщині
Зменшити вирок 43-річній Тетяні Абрамович, голові окупаційної адміністрації села Дудчани Милівської громади Бериславського району Херсонщини з 8 до 5 років позбавлення волі у касаційній скарзі просив її захисник. Однак Верховний суд України не знайшов підстав для відкриття касаційного провадження.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на ухвалу Верховного Суду від 3 червня.
З касаційною скаргою на заочний вирок Приморського районного суду м. Одеси від 24 січня 2024 року та заочну ухвалу Одеського апеляційного суду від 30 квітня 2024 року щодо 43-річної Тетяни Абрамович, гауляйтерки села Дудчани, звернувся її захисник. Він вимагав зменшити їй покарання до мінімально можливого – 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.
Захисник Тетяни Абрамович обґрунтував свою скаргу тим, що його підзахисна раніше не була судимою, вважається багатодітною матір’ю, має на утриманні двох малолітніх дітей і одну неповнолітню дитину. Він вважає призначене судами першої та другої інстанцій покарання гауляйтерці села Дудчани несправедливим і незаконним.
Водночас захисник колаборантки не оспорював вчинення нею кримінального злочину.
Суд визнав доводи захисника безпідставними і нагадав, що скоєний Тетяною Абрамович злочин відноситься до категорії тяжких і що немає жодних обставин, які пом’якшували б покарання для неї.
Тож Верховний Суд відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою захисника Тетяни Абрамович на вироки судів попередніх двох інстанцій. Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.
Як повідомляв ЦЖР, захиснику Тетяни Абрамович вдалося в апеляційному суді пом’якшити їй вирок з 10 до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Також їй заборонено обіймати посади в органах влади протягом 13 років, а не 15, як було в оскарженому вироку суду першої інстанції.
ЦЖР повідомляв про перехід Тетяни Абрамович на бік ворога. До призначення її гауляйтеркою вона була безробітною, а її чоловік Ігор Абрамович пішов працювати водієм і «керівником» захопленого сільського комунгоспу.
За допомогою окупантів Тетяна Абрамович захопила будівлю Дудчанського старостату. В ній колаборантка займалась формуванням апарату окупаційної «адміністрації», створювала російську систему пенсійного забезпечення, займалась розселенням у селі російських загарбників, допомагала їм відбирати у односельців автомобілі і здавала патріотично налаштованих людей.