Наталія каже, що Херсон перебуває під російськими обстрілами і вона, звісно, розуміє небезпеку. Проте у місті лишаються люди, які зараз потребують допомоги, і не лише гуманітарної. Тому у просторі центру "Своє" для містян організовують зустрічі з психологом, творчі майстеркласи, навчання першій домедичній допомозі, а ще заняття пілатесом і працюють із дітьми, які мають ментальні порушення. Також тут разом із фахівцями Центру зайнятості проводять консультації із працевлаштування та професійної перепідготовки.
Херсонці на заході освітньо-тренінгового центру "Своє". Суспільне Херсон
"Ми розуміємо, що Херсон вже не буде таким, як раніше. Будуть інші запити по спеціальностям і робочим місцям. Багато людей зараз залишились без роботи тому, що їхня спеціальність наразі, на жаль, неактуальна в Херсоні та по причині безпекової ситуації у тому числі. Їх потрібно перенавчати. Для цього мають бути короткі курси, щоб людина могла навчитися і вже працювати, а потім довчатися. Немає у нас трьох, п'яти років — нам тут і зараз потрібно допомогти людям соціалізуватися, знайти роботу і піднімати економіку," — сказала Наталія.
В освітньо-тренінговому центрі також готуються відкрити "Дитячу академію безпеки". Волонтерка розповіла, що для дорослих вже є готові методи навчання — тренінги, інформування, а для дітей все буде інакше.
Наталія Шатілова та інші волонтери Червного Хреста у центрі
"Своє" навчають херсонців першій домедичній допомозі. Суспільне Херсон"Це не тільки перша допомога, а й мінна безпека, правила поводження на дорогах. Ми будемо співпрацювати з поліцією та ДСНС. Зараз готуємо презентацію — велике панно з елементами, які можна буде знімати та гратися ними. Для більш старших дітей хочемо зробити гру на підлозі," — поділилася планами жінка.
В освітньо-тренінговому центрі "Своє" херсонські волонтери проводять заходи для дітей. Суспільне ХерсонРазом із колегами-волонтерами Червоного Хреста вона також допомагає маломобільним людям у Херсоні.
"Їх, на жаль, навіть після деокупації масово нікуди вивезти, бо немає у нас стільки соціальних закладів і лікарень, які готові приймати маломобільних та лежачих людей. Вивезли поки наше відділення для людей поважного віку, "ХОСПІС" і ветеранський госпіталь. Але є просто самотні люди, які залишаються у своїх домівках, тому ми продовжуємо працювати із соцпраціниками та терцентрами," — розповіла Наталія.
Херсонки та волонтерка Наталія Шатілова на тренуванні у центрі "Своє". Суспільне Херсон
Коли херсонці виїжджали до інших міст, то не завжди могли себе забезпечити. Зараз деякі родини повертаються, у тому числі із дітьми.
"Цих людей треба підтримувати, тому в нашому соціальному центрі говорять про соціальні житло, пральні та перукарні. Це потрібно для того, щоб люди отримували не лише роботу і домівку, а ще й підтримували власну гідність," — зауважила волонтерка.
Наталія Шатілова лишається у Херсоні, варіанти переїзду до іншого міста не розглядає.
"Буваю досить часто і в Одесі, і в Миколаєві. Мене запитували, чого я не виїжджаю. Я відповідаю, що і в окупацію, і зараз ми потрібні тут, щоб Херсон жив і розвивався," — сказала Наталія.
Суспільне Херсон