Чи всі люди отримуватимуть допомогу і надалі та як допомагають тим, чиє житло було пошкоджено або втрачене внаслідок підриву російськими військовими Каховської ГЕС – дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Ірина Костінюк керівниця одного із гуманітарних центрів у Херсоні. Розповідає, центр працює з грудня 2022 року, у березні – він дещо змінив напрямок - тепер тут є все необхідне для родин з дітьми. Щодня до центру звертаються херсонці, серед них ті, чиє житло було затоплене, внаслідок підриву Каховської ГЕС.
"Ми надаємо ліжка-розкладушки, подушки, постіль. В першу чергу те, щоб люди мали змогу десь переночувати у своїх домівках, якщо почистили після повені. В нашому центрі практично все нове. Є і харчі, вода, дитяче харчування, все для дітей і солодощі, і каші", — говорить керівниця штабу.
Херсон, гуманітарний штаб, одяг та взуття, 3 липня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон
Херсонка Людмила приходить до центру не вперше. Жінка каже, після підриву російськими військовими Каховської ГЕС допомога херсонцям потрібна ще більше.
"Я з острова, нас дуже затопило, хтось втратив все своє майно, людям дуже потрібні і матраци, взуття, одяг, ліжка, все що можуть зібрати люди", — каже жінка.
Херсон, гуманітарний центр, заняття для дітей, 3 липня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон
Останнім часом до Херсона надходить багато гуманітарної допомоги з інших областей України та з усього світу, розповів голова ОВА Олександр Прокудін.
"Те, що вже привезли, акумулювалося в штабі міської або обласної адміністрацій. Цю інформацію передали в територіальні громади і вони роблять запит того, що їм потрібно. Дуже багато помп, очищувачів, човнів вони мобільно забирали. Зараз кожен день їдуть фури і розвозять це по місцях, по селах та людям. Якщо є потреба в інших громадах, це розвозять з головного штабу. Також будівельні матеріали, продукти, засоби дезінфекції та технічні засоби", — розказав голова ОВА.
Херсон, гуманітарний центр, люди оформлюють допомогу, 3 липня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон
Гуманітарну допомогу зараз отримують усі херсонці, незалежно від того, пошкоджене їх житло через підтоплення чи ні. Але ситуація з роздачею продуктових наборів зміниться, говорить директорка департаменту розвитку економіки ОВА Юлія Кривчик.
"Зараз опрацьовуємо питання, щоб громади визначилися з категорійністю, хто буде продовжувати отримувати продуктові набори, а хто їх уже не буде отримувати. Після деокупації минув тривалий термін і треба пробувати повертати бізнес, спробувати повертатися до нормального життя", — розповіла Юлія Кривчик.
Херсон, гуманітарний центр, речі для дітей, 3 липня 2023 рік. Фото: Суспільне ХерсонЗа її словами, для того, щоб у Херсон надходила саме та допомога, яка потрібна, була створена спеціальна Google-карта.
"На цій карті поки наклали списки потреб, які стосуються ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. У планах ще накласти не лише потреби громад, а ще щоб бачили активності донорів. Крім того, там будуть контакти відповідальних людей за ту чи іншу громаду, щоб зручно було комунікувати. Якщо є якісь волонтери, які хочуть надати допомогу Херсонщині, просимо користуватися Google посиланням", — каже Кривчик.
Також за словами Юлії Кривчик за допомогою інтерактивної Google-карти є можливість дізнатись про потреби конкретних територіальних громад.