![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/1040x1.78/00cf065671a6005c.jpg)
Свою історію Ольга Поліщук розказала Суспільне Харків.
"Говорили, що, як керівниця, я муситиму перша взяти російський паспорт, бути на референдумі в перших рядах"
Разом із чоловіком Ольга Поліщук виїхала з окупації на початку 2022 року. За словами медикині, за місяць в їхньому будинку поселилися військові РФ."Початок 24 лютого [2022 року — ред.] — вже надавали ми невідкладну допомогу пораненим нашим військовим. Це були прикордонники, які виїжджали з КПП "Каланчак". Вже літали літаки, скидали снаряди. Ввечері заїхала важка техніка [РФ — ред.]. Працювати давали два місяці, потім почалися приїзди "Росгвардії", — згадує медикиня.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/720x1.78/2116e4b19798148f.jpg)
Не давали працювати, розмовляти українською мовою. Були залякування. Така їхня метода. Першими були керівники сільської ради, потім – керівники лікарень, шкіл.
Росіяни змушували до співпраці, але жінка відмовилася.
"Коли вони приїжджали з "виховними місіями" говорити, що вони надовго, що я муситиму перша взяти російський паспорт, бути на референдумі в перших рядах, як керівник, тоді я зрозуміла, що не треба нам там довго залишатися", — розказала Ольга Поліщук.
"Добре, що є житло, є робота і віра у краще"
З окупації подружжя поїхало на Харківщину: спершу оселилися в Краснокутську, де мають рідних. Згодом лікарка отримала пропозицію роботи в П'ятигірському.![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/eeb6419917b510b2.jpg)
"У мене були побоювання, чи будуть люди укладати зі мною декларації. Але пацієнтів достатньо. Я маю більш як 700 декларацій на сьогодні. За два місяці — це для нової людини нормальні показники. Я ще приймаю декларації: на мою ставку має бути 1800 пацієнтів", — говорить медикиня.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/0fd89897f248e729.jpg)
Ольга говорить, у громаді їй надали грошову допомогу, забезпечили житлом та меблями: вивезти з окупації вдалося тільки документи та найнеобхідніші речі, а також світлину 6-річної онуки.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/8082db31259cd028.jpg)
Робоче місце, за словами лікарки, також достатньо забезпечене матеріально-технічною базою та медикаментами.
У П’ятигірському старостинському окрузі нині живе понад 1000 людей, розповідає місцевий староста Дмитро Шеремет. Каже, довго не могли знайти сімейного лікаря — люди їздили по меддопомогу до найближчої лікарні за 12 кілометрів.
Місцева жителька Марія Слюсар говорить, вся її родина підписала декларації з Ольгою.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/b07b1f1cc18e66de.jpg)
Ольга Поліщук говорить, до нового життя на Харківщині звикла, але чекає звільнення рідного селища від окупантів та повернення додому.
За цей час цінності змінилися зовсім. У 2022 році я шкодувала за всім, що було побудоване нами з чоловіком. Потім я змінилася зовсім. Добре, що є житло, є робота і віра у краще.