Як повідомляє видання ГазПравда, в цьому випадку українцю треба звертатись до його оператора ГРМ (Лубнигаз) та в Газопостачальну компанію (Нафтогаз), яка і виставила цей рахунок. Тому що газопостачальна компанія щомісячно формує нарахування за газ усім своїм абонентам саме на підставі отриманих даних від оператора ГРМ про їх фактичне споживання газу в натуральній величині, тобто у кубометрах. За умови механічного від’єднання абонента від газорозподільної системи в 2020 році, газопостачальна компанія мала б щомісячно отримувати від Лубнигаз дані про нульове споживання.
"Найбільш ймовірна причина ситуації, що склалася – банальна технічна помилка. В першу чергу ми б радили перевірити саме цей варіант. Для цього варто звернутись спершу до Нафтогазу (через чат-бот, телефон – більш оперативні методи, або офіційним листом – більш довготривалий метод, однак більш дієвий)", - йдеться в публікації.
Якщо газопостачальна компанія виключить факт саме їхньої помилки, тобто підтвердить, що саме від Лубнигазу були отримані певні фактичні обсяги споживання даного абонента, на підставі яких і був виставлений рахунок за газ, то наступний крок – це звернення до Лубнигазу. При зверненні до Нафтогазу та Лубнигазу треба обов’язково вказувати свої особові дані, ЕІС код (вказаний на платіжці) та додавати копію Акту на відключення газу. Можливо, облгаз теж помилково передав некоректні дані, та на підставі звернення абонента відкоригує подані раніше цифри до газопостачальної компанії й та скасує борг.
Ще один ймовірний сценарій – документально газопостачання фактично не припинено. Можливо, облгаз "загубив" акт на відключення газу домогосподарству пана Михайла, тому в базах даних немає відмітки про припинення газопостачання за даною адресою. Зауважуємо, що такий Акт складається у двох екземплярах, один з яких повинен обов’язково залишитись у оператора ГРМ. В такому випадку, не отримуючи щомісячно дані про покази лічильника газу, облгаз самостійно розраховував "фактичний об’єм спожитого газу" на рівні планового об’єму споживання на відповідний місяць, що обчислюється відповідно до Кодексу ГРМ.
Далі ці куби передавались до Нафтогазу, який і нараховував плату за спожитий газ на підставі отриманої інформації. Тому міг назбиратись чималий борг. Однак, тоді споживач щомісячно продовжував би отримувати платіжки за доставку (розподіл газу). Чи отримував такі платіжки пан Михайло, нам невідомо. У такому випадку доведеться надати облгазу усі підтверджуючі матеріали про факт відрізки від газопостачання: копію Акту, фото-відео матеріали за їх наявності. Якщо облгаз не визнає свою помилку, то варто звертатися зі скаргою до регулятора – НКРЕКП.
OBOZ.UA