Керівниця прес-центру Олена Ничупуренко отримала тоді опік. Поліція затримала учасників конфлікту та попередньо відкрила провадження за хуліганство.
Що сталось у прес-клубі у 2019 році
Про інцидент у Facebook тоді повідомив журналіст Олексій Братущак.«У Херсоні стріляли. У місцевому прес-центрі. Лише дивом ніхто з журналістів не загинув.
Місцеві кажуть, що стріляв Стремоусов. Відомий місцевий «активіст». Колись він проводив у місті російські пробіжки. Останеім часом був у партії Ківи. Історій у Стремоусова на кілька кримінальних справ. Але посадити його не можуть. Дивина. Невже ще хтось має загинути в Херсоні, щоб у місті почали наводити порядок?», – написав він у Facebook.
Журналісти, які були на місці події, розповідали, що окрім невідомих чоловіків, газ розпилював і тодішній голова обласної організації Соціалістичної партії Кирило Стремоусов, який представліся журналістом.
У коментарі «Детектору медіа» постраждала керівниця прес-центру Олена Ничупуренко повідомила, що отримала опік гортані, швидка надала їй допомогу. Також вона уточнила, що стріляли не у прес-центрі, а ззовні.
«У нас це вже не перша конференція щодо переділу між перевізниками, автостанціями. Але до такого не доходило. Стріляли з коридору опоненти, а в клубі ніхто не сварився. Все чітко спланували – тому і через двері стріляли, а не з вулиці. Кулі через залу долетіли до вуличного вікна. 4-5 пострілів гумовими кулями. Вони дивом не влучили в людей, бо пройшли на рівні голів і влучили в вікно. По вікну видно, що накоїли навіть гумовими. Все підвіконня усіяне розривами гуми. Поліція підтверджує, що могло вбити з такої сили та відстані», – розказала вона.
Пошкоджене приміщення прес-клубу у ХерсоніФото: Прес-клуб «Новий день»Автор: Прес-клуб «Новий день»
Пошкоджене приміщення прес-клубу у ХерсоніФото: Прес-клуб «Новий день»Автор: Прес-клуб «Новий день»
Повний запис заходу «Проблематика взаємовідносин між суб'єктами господарювання» є на Youtube
Як реагувала поліція
Тодішня начальниця відділу комунікацій Головного управління Національної поліції України у Херсонській області Ірина Атаманенко повідомила «Детектору медіа», що попередньо за фактом події поліція відкрила кримінальне провадження за ч.4 ст.296 Кримінального кодексу України (хуліганство).«До нас надійшло повідомлення, що в приміщенні прес-клубу "Новий день" стався конфлікт з можливою стріляниною. На місце виїхала слідча оперативна група Херсонського відділу поліції. Встановили, що конфлікт стався між представниками фірми пасажироперевізника міста Одеси та громадянами міста Херсона. Перевізники проводили прес-конференцію. Де саме стріляли, буде встановлено під час слідства. З місця події вилучили фрагменти трьох куль. Їх направили на балістичну експертизу, щоб з’ясувати, який самий це вид зброї. Мені повідомили, що там резинові кулі», – сказала вона.
За словами пані Атаманенко, усі учасники кофлікту наразі знаходяться у відділку поліції.
Начальник Херсонського міського відділку поліції Олександр Говорун у коментарі місцевим журналістам повідомив, що стріляли з травматичної зброї, до поліції доставили приблизно 40 осіб, проводили слідчі дії. До слова, знімали коментар журналісти «Херсонської майстерні новин», якою керував (принаймні фактично) підозрюваний нині у вчиненні державної зради Кирило Горєлов: за окупації Херсона він став «начальником центру громадських зв'язків» окупаційної поліції.
Коментар Олександра Говоруна
Керівниця прес-клубу повідомила, що того, хто стріляв, ще не знайшли. Редакція наполягала на тому, щоб поліція перекваліфікувала справу з «хуліганство» на «посягання на життя».
Як рухалась справа
Справа про стрілянину набула розголосу: про неї зокрема Олена Нечипоренко говорила і на засіданні Верховної ради у 2019 році. Підозру у вчиненні хуліганства оголосили Кирилу Стремоусову, Владиславу Мовенку та Ярославу Захарову. Однак, справа тягнеться і до сьогодні: останні дані про призначення судового засідання у реєстрі є станом на 2022-й рік.Оголошення про засідання у судовому реєстріФото: https://court.gov.ua/fair/Автор: https://court.gov.ua/fair/
Символічно, що напередодні дня, коли мало відбутись судове засідання, Кирило Стремоусов вже під російськими прапорами проводив засідання окупаційної «влади».Про затримання Стремоусова у цій справі навіть гучно повідомляв тодішній Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков: «Проводиться перевірка причетності затриманого до силового інциденту в прес-клубі газети «Новий день», бійки, застосування травматичної зброї і сльозогінного газу. Йому оголошено про підозру у вчиненні протиправного діяння, передбаченого ст. 296 (Хуліганство) КК і буде ухвалено рішення про запобіжний захід». Щоправда, свій допис про це із соцмережі Аваков згодом видалив. Архівну копію повідомлення про це у виданні «Лівий берег» ми зберегли: https://archive.is/4uhkR.
Багатодітного батька Стремоусова хоч і затримали, проте в СІЗО він не потрапив: він завдди вчасно «згадував» про те, що він — багатодітний батько, відтак, суд йшов на зустріч і максимальним «покаранням» для нього були домашні арешти або «виправні роботи» і смішні штрафи (близько 320 гривень), як у випадку з відірваним рукавом тодішнього херсонського мера Володимира Миколаєнка у 2017-му.
Захищати Стремоусова кинувся і тодішній очільник соціалістичної партії України, а згодом — теж колаборант — Ілля Кива: він не вірив у причетність Стремоусова до цієї стрілянини. Втім, Стремоусов точно там був, а стріляв чи ні, ми навряд дізнаємось: обидва зрадники вже мертві, як і судова справа зі стрілянини в херсонському прес-клубі.
kavun.city