Об этом народный избранник написал в Facebook:
Сьогодні в херсонському прес-клубі “Новий день” давав прес-конференцію для місцевих ЗМІ. Розглядав її насамперед як звіт перед громадою Херсона за свою діяльність протягом 7 місяців в якості народного депутата України.
Чесно скажу, мав певні побоювання, що так звані “комунально-каналізаційні” запитання, які “акули пера” так часто ставлять представникам влади, зведуть усе нанівець. Так, я є представником влади, але — її законодавчої гілки, тому хотілося все ж таки поговорити про свою законотворчу діяльність, роботу в окрузі. А з питаннями щодо виділення земельних ділянок, стану доріг чи розкладу руху громадського транспорту — це, будь ласка, до місцевої влади.
Тому дійсно щиро вдячний херсонським журналістам за глибокі, професійні та надзвичайно актуальні запитання. Можливо, деякі з них були не зовсім зручними для мене))) Але, я розумію, вони ставилися не для того, щоб “потролити” мене. Журналісти просто озвучили теми, які хвилюють херсонців, і хотіли знати мою точку зору. Сподіваюся, я виправдав журналістські сподівання. Мені нема чого приховувати, я відповідав чесно.
Взагалі задоволений сьогоднішньою прес-конференцією. Діалог, на мій погляд, був конструктивним. Обговорили і стан сучасної української освіти загалом, і перспективи розвитку регіональних вузів, і невизначену долю позашкільних закладів.
Конструктиву нашому діалогу, на мій погляд, додала і присутність на прес-конференції моїх колег-педагогів — директорів кількох шкіл, вишів, представників громадських організацій. Попри свою зайнятість прийшов навіть керівник міського відділу освіти Юрій Ніконов. Бо всім їм, як і мені, крає серце те, що зараз відбувається в українській освіті. А особливо — те, що може статися з освітянської галуззю в разі, якщо буде прийнятий проект ЗУ “Про освіту” в його нинішньому вигляді.
Херсонські освітяни, категоричні: цей законопроект приймати не можна ні в якому разі! Бо такі стратегічні для розвитку суспільства закони, як Закон “Про освіту”, не можна розробляти, не спираючись на думку широкого експертного середовища. Погляд на шляхи розвитку освіти із Києва і погляд із вікон школи десь у Іванівці дуже різняться. Але маємо знайти якийсь спільний фундамент, якщо хочемо, щоб покращення прийшло і в київську гімназію, і в сільську школу.
Цей законопроект, по суті, є гарною докторською дисертацією, але реалізація його на практиці стане ще одним невдалим експериментом над освітянами, над дітьми, над усім нашим суспільством і лише нашкодить системі освіти. Це, якщо коротко, резюме сьогоднішніх виступів представників освітянської спільноти (чесно кажучи, подумки дуже шкодував, що цього особисто не чули Serhiy Kvit і Inna Sovsun:)))). Тож під час прес-конференції отримав не лише купу запитань від журналістів, а й депутатський наказ від освітян Херсона — не допустити прийняття цього законопроекту. Тепер маю працювати над цим))) Тим більше, що, як педагог з майже сорокарічним стажем, цілком поділяю цю думку.
Сьогодні в херсонському прес-клубі “Новий день” давав прес-конференцію для місцевих ЗМІ. Розглядав її насамперед як звіт...
Posted by Александр Спиваковский on 8 липня 2015 р.