ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

20:49 07/06
Понад 95 мільйонів планують витрати на ремонт автодороги на Херсонщині      
20:45 07/06
Війська РФ атакували дроном будинок у Центральному районі Херсона      
20:41 07/06
На окупованому лівобережжі масово штампують кримінальні справи      
19:46 07/06
Бухгалтерку Юлію Куруніну засудили за керівну посаду в окупаційній адміністрації Херсона на десять років тюрми з конфіскацією майна      
19:43 07/06
На Херсонщині внаслідок атаки дрона постраждав цивільний      
17:51 07/06
Природа окупованого Півдня, яку знищують росіяни
   
16:36 07/06
Військові РФ атакували з дрона Антонівку, поранені троє людей      
16:36 07/06
На Херсонщині поліцейські викрили зловмисника, який вирощував коноплі та зберігав боєприпаси  
 
16:32 07/06
Загиблий та поранені внаслідок атаки ворожих дронів у Антонівці — розпочато розслідування      
15:58 07/06
У Кіндійці на Херсонщині внаслідок удару безпілотника поранена жінка      
15:53 07/06
Діти з ТОТ або повернені з депортації зможуть отримати одноразово 50 тисяч для реінтеграції      
15:03 07/06
У Бериславському районі Херсонщини зафіксували випадки лейкозу великої рогатої худоби      
14:44 07/06
Зрадник Валерій Гаврилюк з Каховки перебрався до Іванівки і тепер вважає свого колишнього боса Філіпчука антиросійським покидьком      
14:03 07/06
У Херсоні через атаку безпілотника травмований чоловік      
13:47 07/06
П’ять років тюрми з конфіскацією: біженку з Молдови Світлану Царьову засудили за безоплатне проведення «референдуму» на Херсонщині      
13:41 07/06
Окупанти знову занурювали лівобережжя у пітьму      
13:15 07/06
У Херсоні у мікрорайоні Корабел відновили електропостачання      
12:34 07/06
Каховське водосховище після катастрофи ГЕС. Що видно з космосу?
 
12:29 07/06
Поліцейські евакуювали з Берислава на Херсонщині пораненого і його матір
   
12:14 07/06
Ексдепутата Віталія Сивака, який проводив незаконний референдум у селі Дар’ївка на Херсонщині, засудили до десяти років тюрми з конфіскацією      
11:38 07/06
На Херсонщині внаслідок російських обстрілів поранені вісім людей, серед постраждалих – поліцейський та медпрацівники      
11:03 07/06
Сальдо в гніві: “невідомі провокатори” переслали колаборанту фото його затопленого будинку      
11:01 07/06
Віддав життя за Україну. Військовому з Херсонщини Руслану Вальку просять надати звання Героя      
10:58 07/06
Злочини проти людяності на Херсонщині: яке значення має звіт ООН і чи змінить він щось для херсонців?
   
10:37 07/06
У передмісті Херсона ворог скинув вибухівку з дрона, двоє постраждалих      
08:59 07/06
З кримських парафіян збирають гроші на автівки окупантам на Херсонщину  
 
08:53 07/06
Росіяни цілеспрямовано атакують жителів Херсона за допомогою БПЛА, 70% втрат припадає саме на такі удари — HRW  
 
08:40 07/06
В Україні різко подорожчав популярний продукт: скільки тепер коштує 1 кілограм      
08:37 07/06
Укрпошта звернулася до пенсіонерів: важливе уточнення щодо виплат      
08:34 07/06
Херсонські каратисти здобули дві медалі на Всеукраїнському турнірі з кіокушинкай карате      
08:24 07/06
Яке сьогодні, 7 червня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити      
08:17 07/06
На Херсонщині через російські удари двоє людей загинули, ще десять поранені      
08:09 07/06
Херсон у роковини катастрофи: як живе місто на другий рік після підриву РФ Каховської ГЕС
   
08:08 07/06
Росіяни вночі вдарили по Херсону - пошкоджені дві багатоповерхівки, загинуло подружжя      
07:45 07/06
Українці можуть отримувати від 100 до понад 1000 євро: які виплати передбачено в країнах Європи      
07:06 07/06
Шведська компанія передасть Україні близько 40 сучасних систем для очищення води      
21:16 06/06
Російські військові влучили в автівку Червоного Хреста в Херсоні      
21:14 06/06
"Зупинятися я не планую". До Дніпра приїхав волонтер із Херсона дядя Гриша
   
20:42 06/06
У Херсоні на російській міні підірвалося авто, постраждала жінка      
Все новости

Архив публикаций

«    Июнь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
СПЕЦТЕМЫ


    Наслідки обстрілів Велетенського, або Черешні, які вже ніколи не виростуть

    Російські війська спочатку замінували, а після втечі з правобережжя Херсонщини   знищують обстрілами сад підприємця Сергія Ковальчука з селища Велетенського Білозерської громади. Багато дерев вже вщент розтрощені снарядами та вибуховими хвилями, вони ніколи не дадуть врожаю.


    Сергій Віталійович Ковальчук почав займатися садівництвом після власного весілля у 2005 році. До цього був моряком. Але дружина вмовила його осісти на землі. Тесть був агрономом у місцевому садовому господарстві, тож чоловік пішов працювати разом з ним. 

    Починав з робітника, потім працював бригадиром, потім – агрономом.


    У 2014 році родина отримала пай.


    Мій дід займався садівництвом після Другої світової війни, – ділиться Сергій Віталійович. – Його сад був якраз там, де наш пай. Ми вирішили теж вирощувати там фрукти.


    Тепер тут ростуть черешні, абрикоси, персики, сливи – загалом було п'ять тисяч дерев. Цей сад, за словами пана Ковальчука, врятував його від окупантів: 


    Коли вони тільки заходили в Велетенське, то у нас одразу клич такий пройшов  – орки в селі. Дружина мене одразу в машину і в садок привезла, він у нас, так би мовити, віддалік. Усю окупацію там з ранку до вечора щось робив, додому крадькома повертався лише переночувати. Божою милістю нас лихо минуло. А хлопців наших тут… І зуби вибивали, і “на підвал” забирали. 


    Місцеве агропідприємство, як розповідає Сергій Віталійович, росіяни захопили. Його тодішній директор (перед деокупацією регіону втік разом з ворогом на лівобережжя) виявився колаборантом. І примушував людей ходити на роботу в господарство. Тоді дуже важко було відмовитися від такої “пропозиції” під дулами автоматів. 


    Вони до мене на ділянку приходили й теж “запрошували”, але я їх, чесно кажучи, дурив, – сміється пан Сергій. – Наче погоджувався йти до них працювати. І тут же казав, що ось зараз вийти на роботу, на жаль, поки не можу. Мовляв, треба спочатку тут лад навести. А роботи у моєму саду, як розумієте, неймовірно багато було. 


    Зараз частина паю заросла бур’яном, а впорядкована частина – у “лисинах” між деревами від вибухів. У заростях трави можуть ховатися міни, які окупанти залишили перед втечею. Зокрема, один з місцевих жителів підірвався, коли збирав у посадці сухостій для опалення домівки. А голі місцини в садку – наслідки обстрілів. 

    За словами господаря, “конкретно прилітало” вже тричі. Найбільше постраждала ділянка з молодими саджанцями черешні.


    Цей сад у нашій родині 2018 року посадки, – пояснює Сергій Віталійович. – Карликова підщепа черешні. Це слаборосла підщепа, яка дає змогу більш інтенсивно, густо, садити  дерева. Саджанці родом із Бахмута. Це, будемо казати, батьківщина усіх тих дерев, які ростуть у нас переважно в агрофірмі Білозерській. І які радують усіх своїми смачними фруктами. Щоб рослина “дозріла” для плодоношення, треба п’ять років. Тобто наступного року ми з цих черешень вже збирали б перший врожай…


    Але російські військові обстрілювали й інші ділянки господарства. Особливо інтенсивно снаряди літали під час збору врожаю – з червня й до кінця вересня цього року, коли на території працювала не лише родина Ковальчуків, а й сезонні робітники. 


    Щоб тут жити й працювати, вибачте за те, що скажу, треба бути зі сталевими яйцями, – каже підприємець. – Заходили у сад з Божою молитвою, збирали врожай швиденько і розбігалися. “Свистіло” над нами все літо. Страшно було. Падали на землю, хоча це могло й не врятувати. Слава Богу, сезон пройшов. Тепер сюди менше гатять. А те, що сюди прильоти були, то це так, як кажуть, звикли. А якщо повернутися в село, то там без сліз не глянеш, що робиться. 


    А про херсонську кав’ярню, яка працювала навіть із вибитими обстрілом росіян вікнами, понівеченими дверима та простреленою технікою, – читайте в статті Медіаплатформи “Вгору” – “Якщо я живий, значить кав’ярня працює”. Історія баристи з Херсона”. 


    Вікторія Глєбова, Вгору


    P.S. У рамках ініціативи «Трибунал для Путіна» документатори Української Гельсінської спілки з прав людини зафіксували вже близько 5 тисячі епізодів воєнних злочинів Російської Федерації проти цивільного населення Херсонщини. 


    Крім того, фахівці мережі громадських приймалень УГСПЛ надають безоплатну правову та юридичну допомогу постраждалим від Російської агресії. У Херсоні громадська приймальня мережі працює на базі благодійної організації “Фонд милосердя та здоров'я”, документатор злочинів РФ по Херсонській області – адвокат УГСПЛ, юрист громадської приймальні ФМЗ  – Олександр Данилов.


    Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38066 94 56 560.


    Правозахисники також розробили пам’ятку, як зафіксувати докази воєнних злочинів Російської Федерації  проти мирного населення України.




    Похожие публикации

    17-11-2023, 08:11
    Нацгвардійці на Херсонщині розмінували 84 кілометри ліній електромереж
    16-06-2023, 16:22
    У бою захищаючи Україну загинув морський піхотинець з Херсонщини Олександр Гоман
    26-03-2023, 19:17
    "Його бригада звільняла Херсон": дружина захисника з Дергачівщини добивається посмертної нагороди для чоловіка
    28-01-2023, 16:27
    Під Соледаром загинув військовослужбовець з Херсонщини Сергій Никодус
    19-12-2022, 11:30
    «Поранені» землі звільненої Херсонщини «вилікувати» буде непросто
    6-09-2022, 18:47
    Голова Херсонської облради прокоментував ситуацію з роботою підприємства його родини на окупантів
    25-08-2022, 21:11
    В селищі Архангельському на Херсонщині знайшли вбитими подружжя Павленків. Раніше до них вривалися військові рф
    22-07-2022, 22:31
    Після призначення гауляйтера в селі Василівка на Херсонщині окупанти влаштували терор
    24-05-2022, 09:55
    "Їх познайомила і назавжди розлучила війна". Історія Героя України та його дружини з Херсонщини

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    20:49 07/06
    Понад 95 мільйонів планують витрати на ремонт автодороги на Херсонщині      
    20:45 07/06
    Війська РФ атакували дроном будинок у Центральному районі Херсона      
    20:41 07/06
    На окупованому лівобережжі масово штампують кримінальні справи      
    19:46 07/06
    Бухгалтерку Юлію Куруніну засудили за керівну посаду в окупаційній адміністрації Херсона на десять років тюрми з конфіскацією майна      
    19:43 07/06
    На Херсонщині внаслідок атаки дрона постраждав цивільний      
    17:51 07/06
    Природа окупованого Півдня, яку знищують росіяни
       
    16:36 07/06
    Військові РФ атакували з дрона Антонівку, поранені троє людей      
    16:36 07/06
    На Херсонщині поліцейські викрили зловмисника, який вирощував коноплі та зберігав боєприпаси  
     
    16:32 07/06
    Загиблий та поранені внаслідок атаки ворожих дронів у Антонівці — розпочато розслідування      
    15:58 07/06
    У Кіндійці на Херсонщині внаслідок удару безпілотника поранена жінка      
    15:53 07/06
    Діти з ТОТ або повернені з депортації зможуть отримати одноразово 50 тисяч для реінтеграції      
    15:03 07/06
    У Бериславському районі Херсонщини зафіксували випадки лейкозу великої рогатої худоби      
    14:44 07/06
    Зрадник Валерій Гаврилюк з Каховки перебрався до Іванівки і тепер вважає свого колишнього боса Філіпчука антиросійським покидьком      

    14:03 07/06
    У Херсоні через атаку безпілотника травмований чоловік      
    13:47 07/06
    П’ять років тюрми з конфіскацією: біженку з Молдови Світлану Царьову засудили за безоплатне проведення «референдуму» на Херсонщині      
    13:41 07/06
    Окупанти знову занурювали лівобережжя у пітьму      
    13:15 07/06
    У Херсоні у мікрорайоні Корабел відновили електропостачання      
    12:34 07/06
    Каховське водосховище після катастрофи ГЕС. Що видно з космосу?
     
    12:29 07/06
    Поліцейські евакуювали з Берислава на Херсонщині пораненого і його матір
       
    12:14 07/06
    Ексдепутата Віталія Сивака, який проводив незаконний референдум у селі Дар’ївка на Херсонщині, засудили до десяти років тюрми з конфіскацією      
    11:38 07/06
    На Херсонщині внаслідок російських обстрілів поранені вісім людей, серед постраждалих – поліцейський та медпрацівники      
    11:03 07/06
    Сальдо в гніві: “невідомі провокатори” переслали колаборанту фото його затопленого будинку      
    11:01 07/06
    Віддав життя за Україну. Військовому з Херсонщини Руслану Вальку просять надати звання Героя      
    10:58 07/06
    Злочини проти людяності на Херсонщині: яке значення має звіт ООН і чи змінить він щось для херсонців?
       
    10:37 07/06
    У передмісті Херсона ворог скинув вибухівку з дрона, двоє постраждалих      
    08:59 07/06
    З кримських парафіян збирають гроші на автівки окупантам на Херсонщину  
     

    08:53 07/06
    Росіяни цілеспрямовано атакують жителів Херсона за допомогою БПЛА, 70% втрат припадає саме на такі удари — HRW  
     
    08:40 07/06
    В Україні різко подорожчав популярний продукт: скільки тепер коштує 1 кілограм      
    08:37 07/06
    Укрпошта звернулася до пенсіонерів: важливе уточнення щодо виплат      
    08:34 07/06
    Херсонські каратисти здобули дві медалі на Всеукраїнському турнірі з кіокушинкай карате      
    08:24 07/06
    Яке сьогодні, 7 червня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити      
    08:17 07/06
    На Херсонщині через російські удари двоє людей загинули, ще десять поранені      
    08:09 07/06
    Херсон у роковини катастрофи: як живе місто на другий рік після підриву РФ Каховської ГЕС
       
    08:08 07/06
    Росіяни вночі вдарили по Херсону - пошкоджені дві багатоповерхівки, загинуло подружжя      
    07:45 07/06
    Українці можуть отримувати від 100 до понад 1000 євро: які виплати передбачено в країнах Європи      
    07:06 07/06
    Шведська компанія передасть Україні близько 40 сучасних систем для очищення води      
    21:16 06/06
    Російські військові влучили в автівку Червоного Хреста в Херсоні      
    21:14 06/06
    "Зупинятися я не планую". До Дніпра приїхав волонтер із Херсона дядя Гриша
       
    20:42 06/06
    У Херсоні на російській міні підірвалося авто, постраждала жінка      
    Все новости

    Наверх