Як розповів Суспільному Родіон Пісков, працювали на спеціальному всюдиході "Богун". Щодня робили по пів сотні рятувальних виїздів, а загалом із затоплених будинків забрали та вивезли майже тисячу людей.
"Метрів три-чотири, місцями, там, де ями, там глибше. Дахи в одноповерхових будинках були затоплені. Там димарі видно було", - каже рятувальник Родіон Песков.
Рятувальники працюють на Херсонщині. Фото надані Р.Песковим
Так полтавський надзвичайник Родіон Песков згадує про роботу на Херсонщині. Він разом із колегою Артемом Мелетом у червні цього року працювали там 10 днів. Рятували місцевих із затоплених територій після підриву російськими військами Каховської ГЕС.
"Наша задача полягала в тому, щоб ми якомога більше змогли перевезти людей на сушу. Там, де їх приймали уже волонтери, наші співробітники, психологи ДСНС, патрульна поліція приймала їх. Потім була передислокація їх у більш безпечне місце", - розповідає рятувальник Родіон Песков.
Працювали рятувальники на спеціальному всюдиході «Богун». Таких машин було шість із різних регіонів.
Рятувальники з Полтавщини допомагали евакуйовувати людей із затоплених територій. Фото надані Р.Песковим
"Унікальність її полягає в тому, що вона може рухатися по будь-якій поверхні. Можна взяти на борт до шести пасажирів, також водій, обладнання там якесь і тонну на собі вантажу. Всі шість працювали разом на одній локації, тільки мелькали один повз одного, евакуйовували людей, і то ми не встигали. Людей було дуже багато. Люди не думали, що буде такий рівень води", - говорить рятувальник Артем Мелет.
Рятувати людей доводилось під постійними обстрілами, говорить Артем Мелет. Обстрілювати почали уже на другий день роботи.
"Якось страшно було не за себе. Така ситуація була душевно-розривающа, що перший обстріл був там, де стояли евакуйовані люди. Вони бачили нас, бачили техніку, бачили евакуацію, але не займали. Таке як заманювали. А на другий день були і трьохсоті серед наших колег, серед мирного населення були втрати, волонтер загинув. Ніхто не очікував, що в них настільки немає совісті, немає жалю, щоб стріляти по мирних людях, по евакуації", - каже рятувальник Артем Мелет.
Рятувальники під час спецоперації. Фото надані Р.Песковим
"Спочатку працювали міномети, а потім по нам вдарили сім ракет «Граду». І потім усі інші дні також працювали по нас з мінометів, з артилерії. Ми так думаємо, що саме по рятувальниках були ці обстріли. Ми були на площі Корабелів, а потім переїхали у сторону острова, якраз це міст. Мосту кілометр десь. І спереду вода, ззаду вода, справа вода і зліва вода. То ми під мостом лежали", - розповідає рятувальник Родіон Песков.
Щодня робили по пів сотні рятувальних виїздів.
Спецавтомобіль рятувальників. Суспільне Полтава
"Я з-за штурвалу не вилазив, ми працювали безперебійно. Був один випадок. Привезли дідуся, йому з виду так років 70, він такий роздягнений, худий. І привіз із собою собаку. Каже: "Хлопці, я не поїду", бо людей було дійсно багато, всі не поміщалися. "Заберіть", він якось і кличку собаки назвав, я вже й не пам’ятаю. Запало до душі те, що він сам відмовився їхати, а відправив свого чотирилапого друга. Але ми все одно вернулися заради цього дідуся, забрали і його", - каже рятувальник Артем Мелет.
Як розповів Родіон Песков, загалом із затоплених територій вони забрали та вивезли майже тисячу людей.
Суспільне Полтава