З’явилось нове відео з затоплених Олешок на лівобережній окупованій Херсонщині. Воно зроблене 15 червня і показує рівень затоплення після підриву російськими окупантами Каховської ГЕС. Тим часом у місцевих групах люди шукають можливості виїхати самим або вивезти своїх домашніх улюбленців з постраждалого міста. Нараз відомо про 109 зниклих безвісти осіб на Херсонщині.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.
ЦЖР отримав відео, зняте з дрону над Олешками 15 червня 2023 року. На ньому видно рівень затоплення міста і частину не зачеплених водою районів.У місцевих групах люди шукають інформацію щодо можливості виїхати з окупації або ж вивезти на підконтрольну українську територію чи хоча б за кордон своїх домашніх улюбленців. Також місцеві мешканці діляться світлинами своїх постраждалих будинків і знищених теплиць.Самі окупанти днями заявили, що внаслідок підриву ними Каховської ГЕС і штучної повені потонули 35 людей. Водночас за даними міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України на Херсонщині вважаються зниклими безвісти 109 осіб.
«Станом на сьогодні (20 червня – ред.) вдалося встановити місцезнаходження 202 жителів Херсонщини», – йдеться в інформації Мінреінтеграції.
Як повідомляв ЦЖР, на Каховській ГЕС трохи більше як за тиждень до її підриву сфотографували автомобіль із вибухівкою.
Негадаємо, вночі 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС. Вода затопила населенні пункти, розташовані нижче неї.
6 червня 2023 року о 2:54 ранку за Києвом норвезькі сейсмологи з організації «Norsar», яка досліджує сейсмічні рухи земної кори, зафіксували вибух в місці Каховської ГЕС.
СБУ перехопила розмову окупантів, яка підтверджує факт підриву Каховської ГЕС росіською диверсійною групою. Загарбники хотіли шантажувати Україну підривом дамби і влаштували техногенну катастрофу на півдні нашої держави, однак все пішло не за планом.
У розслідуванні видання The New York Times з посиланням на експертів йдеться, що найімовірнішою причиною руйнування Каховської ГЕС став підрив росіянами підводного проходу всередині дамби до машинної зали станції.