Про це Укрінформу повідомила начальниця управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані із сексуальним насильством, Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генерального прокурора Ірина Діденко.
На запитання, чи достатньо такої кількості прокурорів, Діденко відповіла, що це сексуальне насильство - один із видів воєнних злочинів, і "більшість цих злочинів, усе ж, вчиняються на тих територіях України, які тимчасово окуповані".
"У регіонах органи прокуратури і органи досудового розслідування мають власні структурні підрозділи, що спеціалізуються на воєнних злочинах, водночас окремих структурних підрозділів із спеціалізацією по СНПК (сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом - Ред.). немає. Відтак, крім цієї категорії кримінальних проваджень, прокурори та слідчі працюють і з іншими воєнними злочинами. У цьому є плюс, оскільки тоді прокурор і слідчий краще розуміє правову природу в розрізі з іншими воєнними злочинами, однак через надмірне навантаження можуть приділяти менше уваги злочинам СНПК. І це всі розуміють – у державі війна і брак кадрів зберігається. Тому тут допомагають прокурори зі спеціалізованого управління по СНПК із ОГП", - ззаначила Діденко.
На її думку, зважаючи на тенденцію, роботи ставатиме дедалі більше, "відтак очевидно, що нам буде потрібно більше прокурорів і слідчих для належного виконання нашої роботи".
За словами представниці Офісу генпрокурора, наразі найбільшу кількість випадків сексуального насильства зафіксовано у Херсонській області, а також у Київській, Донецькій, Харківській, Запорізькій, Чернігівській, Луганській, Миколаївській, Сумській областях.
Як підкреслила Діденко, "на питання про кількість випадків таких злочинів з 24.02.2022 і з 2014 року, направду, ніхто не може відповісти. Латентність цих злочинів висока".