Херсон. Справжня кількість злочинів невідома
За два тижні роботи в Херсонській області команда з Києва задокументувала шість заяв про сексуальне насильство. Вони кажуть, що справжня цифра майже напевно набагато більша.56-річна Тетяна — одна з постраждалих. CNN приховує її прізвище та назву її села, щоб захистити жінку.
За словами постраждалої, це сталося у будинку її брата. Двоє російських військових увірвалися в її двері 26 серпня.
"Вони ходили по кімнатах, — каже вона. — Один залишився там, а інший, який мене зґвалтував, зайшов сюди. Він зайшов, трохи походив по кімнаті і тут, на цьому місці, почав до мене торкатися. Я сказала йому: "Ні, ні, я не в тому віці, щоб я міг тобі щось дати, шукай молодших дівчат".
Росіянин попередив її, щоб вона нікому не розповідала. "Я не сказала чоловікові відразу", — каже вона зі сльозами.
"Але я розповіла двоюрідній сестрі, і мій чоловік почув. Він сказав, що я повинна була одразу сказати йому правду. Мені було дуже соромно…", — розповіла постраждала.
Жінка після цього три дні не виходила з дому. "Я не проти, щоб усіх їх розстріляли", — каже.
Для постраждалих від сексуального насильства запустили чат-бот
Офіс Генерального прокурора разом із Ла Страда-Україна запустив чат-бот для постраждалих від сексуального насильства в умовах війни. Цей спільний проект створений для допомоги всім постраждалим українцям і свідкам злочинів.Інформагентство Міноборони АрміяInform пише, що сексуальне насильство стало одним з інструментів, який російські окупанти використовують для деморалізації та терору мирних українців. Від сексуального насильства страждають жінки, чоловіки та діти. Тому кожен і кожна, хто внаслідок російської агресії стикнувся з сексуальним насильством, має право на повагу й підтримку.
ukrayina.pl