Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на власні джерела.
Гауляйтеркою розташованого на адміністративній межі з Кримом села Преображенка Мирненської громади російські окупанти призначили Євгенію Кристофолі. В публічних джерелах до повномасштабного вторгнення РФ є лише одна згадка про неї – в березні 2021 року вона посіла третє місце в змаганнях з бадмінтону в Преображенському будинку культури. Там же повідомлялось, що цей вид спорту почав «активно освоюватися» в цьому селі лише з 2020 року.
Євгенія Крістофолі (ліворуч) назмаганнях з бадмінтону, Преображенка 2021 рік. Фото з соцмережі
В окупаційних пабліках про неї теж небагато інформації. Загарбники пояснюють це тим, що вони не хочуть світити колаборантів, аби ті не поповнили базу зрадників України. Проте в одному з інтерв’ю пропагандистам з далекої російської Республіки Комі Євгенія Крістофолі розповіла, що нібито мріє про відродження знищеного росіянами сільського господарства на Херсонщині і про те, щоб баранів з колишнього місцевого радгоспу «Червоний Чабан» знову можна було возити до Москви на ВДНГ.«Євгенія Крістофолі не місцева. Вона сюди приїхала з Армянська, де до 2014 року працювала на «Кримському титані». Її чоловік Михайло з Преображенки, але тут майже не бував, бо був постійно на заробітках то в Криму, то в російському Краснодарському краї. З 2014 року Євгенія Крістофолі ніде не працювала, гроші їй пересилав чоловік. Вона абсолютно нічим не займалася, нічим особливо не запам’яталася. Але після окупації села виявилося, що Євгенія Крістофолі чомусь дуже ображена на Україну, бо мріяла про високі посади і великі гроші. Зараз вона бігає з короною на голові і витворяє все, що їй заманеться», – розповіли джерела ЦЖР.
Вони також додали, що Преображенський старостат Мирненської громади був окупований в перші години російського вторгнення з Криму 24 лютого 2022 року. Відтоді тут не припиняються жорстокі репресії проти мирних людей, до яких причетна гауляйтерка Євгенія Крістофолі.
Як писав ЦЖР, СБУ повідомила про підозру двом керманичам окупованого Каланчака Скадовського району Херсонської області: гауляйтеру Пєтру Мустіяновічу, який приїхав на південь України аж із півночі Росії, а також його заступнику, колаборанту Олегу Водці, який до війни працював першим заступником голови Каланчацької територіальної громади.