Гауляйтером Любимівки на Херсонщині окупанти призначили місцевого самогонщика «Шниру»
18 липня в будівлі Любимівської селищної ради Каховського району Херсонської області відбулась «інавгурація» місцевого гауляйтера. «Керувати» громадою російські окупанти призначили Андрія Штепу з сусідньої Василівки, більш відомого серед місцевих під прізвиськом «Шнира».
Про це Центру журналістських розслідувань стало відомо з власних джерел. Місцеві розповідають, що Штепа торгує самогонкою і звик витрачати гроші на наркотики.
«18 липня в будівлі селищної ради відбулися збори, на яких виступив голова нашої громади Сергій Коновалов. Він подякував своїй команді за роботу, а всім людям за довіру і оголосив, що через дії окупантів віднині не може продовжувати виконувати свої обов’язки. Далі взяли слово «непрохані гості» з Каховки, які представили нам нового «голову» Андрія Штепу. Той закликав співробітників селищної ради співпрацювати з ним, бо, мовляв, вони «знають місцевих краще ніж він». Пообіцяв, що зарплата буде по 60 тис. рублів на місяць. Також він оголосив про початок видачі місцевим «матеріальної допомоги» в 10 тис. руб. Але люди брати ці подачки відмовляються», – розповіли учасники цих зборів.
За словами місцевих жителів, вони знають Андрія Штепу під прізвиськом «Шнира». Народився він в росії, а приїхав до Каховки разом із батьками вже підлітком. Останні 15 років проживав у Василівці і завжди був в опозиції до селищного голови Сергія Коновалова. Балотувався на посаду сільського голови у Василівці ще коли там діяла своя сільська рада, але безуспішно.
«У Василівці Шниру кожна собака знає. Всі його ненавидять, бо він завжди був гнидою. Він продавав самогонку, а ще до нього постійно приїжджали таксисти – привозили наркотики. Як нового «голову громади» його ніхто не сприймає і посилають куди подалі», – розповіли жителі Василівки.
Як повідомляв ЦЖР, раніше окупанти призначили гауляйтеркою в Старій Збур’ївці Голопристанської ТГ Скадовського району місцеву безробітню Альону Ротонос. З приходом російських загарбників у цьому селі не припиняються викрадення людей, катування і залякування. Зокрема, від сільських вчителів вимагають виходити на роботу і працювати за якимись російськими навчальними «стандартами».