Там пояснили, що дослідження дозволяють встановити рівень забруднення ґрунту. Зокрема наявність у ньому токсичних речовин та рівень паразитарного забруднення.
Станом на 4 липня 95 % проб відповідають гігієнічним вимогам. У 5 % проб, відібраних в районі річкового порту Херсона, зафіксовані перевищення за паразитологічними показниками.
«Йдеться про яйця гельмінтів та наявність у пробах кишкових цист, які можуть викликати гастроентерит чи дизентерію. Ці інфекційні захворювання передаються через контакт із забрудненими речовинами», — вказали у міністерстві.
Що рекомендує МОЗ?
У відомстві наголосили, що для запобігання ймовірного зараження, людям важливо:
- уникати контакту зі забрудненим ґрунтом, зокрема під час обробки землі для сільськогосподарських потреб;
- не вживати забруднені овочі і фрукти й не використовувати воду з криниць на забрудненій території.
Він стався у ніч проти 6 червня. В «Укргідроенерго» повідомили, що Каховська гідроелектростанція відновленню не підлягає. Підрив призвів до підтоплень територій у Херсонській і Миколаївській областях. Через це декілька мільйонів тонн українського врожаю можуть утратити, а поля на Півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі.
Через підрив греблі стався витік мастила з машинного залу гідроелектростанції: воно потекло в напрямку Чорного моря. На Одещині в морі зафіксували цвітіння. Крім того, в акваторії Чорного моря дрейфують заміновані предмети, їх може винести до узбережжя.
20 червня МВС повідомило про 21 загиблу людину внаслідок підриву росіянами Каховської гідроелектростанції. З них п'ять загинули через прицільні постріли росіян.
Зеленський 29 червня провів зустріч із Міжнародною робочою групою щодо впливу війни на довкілля. Вони обговорили наслідки підриву греблі ГЕС, а також загибель людей в окупованих населених пунктах через катастрофу, де росіяни не здійснювали евакуацію із затоплених територій.
hromadske.ua