Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ.
"У Херсоні та на Миколаївщині відібрано перші 23 проби ґрунту. Їх відбирають під час роботи на територіях областей, де повністю спала вода після затоплення. Дослідження дозволяють встановити рівень забруднення ґрунту. Зокрема, наявність у ньому токсичних речовин та рівень паразитарного забруднення", - йдеться у повідомленні.
У МОЗ зазначають, що затоплення таких об’єктів, як кладовища, вбиральні, поля, сміттєзвалища, в результаті підриву Каховської ГЕС спричинили ризик розповсюдження збудників вірусних гепатитів, гельмінтозів та інших гострих інфекційних захворювань.
Щоб запобігти ймовірному зараженню, людям важливо уникати контакту із забрудненим ґрунтом, зокрема під час обробки землі для сільськогосподарських потреб, а також не вживати забруднені овочі і фрукти й не використовувати воду з криниць на забрудненій території.
Роз’яснювальну роботу з населенням щодо профілактики інфекційних захворювань та харчових отруєнь фахівці ЦКПХ проводять щоденно під час виїздів до громад. Крім того, інформують населення щодо заборони використання неочищеної води з необроблених джерел та способів дезінфекції питної води за допомогою бактерицидних засобів.
Як повідомляв Укрінформ, мешканцям постраждалих областей внаслідок теракту на Каховській ГЕС видано майже 100 тисяч таблеток для знезараження питної води.
Фото: Херсонська ОВА