Ця тема була обговорена на зустрічі Ткаченка з активістами, які вимагали його відставки, у Національному художньому музеї України 26 червня.
Про зустріч написало на своєму сайті “Суспільне Культура”.
За словами міністра, музеї не евакуювали, бо “російські війська просувалися надто швидко”. Це твердження Олександра Ткаченка можна піддати сумніву з двох причин.
По-перше, російські загарбники увійшли в Херсон тільки 1 березня 2022 року. Тобто з початку повномасштабного вторгнення минуло 5 днів.
Це не Нова Каховка та інші населені пункти лівобережної частини Херсонщини, які були захоплені ворогом в перший день великої війни.
І по-друге, існує інтерв’ю директорки Херсонського обласного художнього музею імені Шовкуненка Аліни Доценко.
В ньому у Доценко спитали про роль МКІП у збереженні культурних цінностей.
Вона відповіла, що музеї Києва ще восени 2021 року вимагали у Міністерства культури та інформаційної політики плани евакуації та потрібні речі.
Але у МКІП їм сказали не панікувати. А музей імені Шовкуненка міністр Ткаченко сказав евакуйовувати тільки після початку великої війни.
За словами Аліни Доценко, вона перепитала у Олександра Ткаченка про ресурси для евакуації. Але не отримала відповідь і тому конкретно її музей не був евакуйований.