Викрадені окупантами з Херсонського обласного художнього музею ім. Олексія Шовкуненка твори мистецтва опинилися в Центральному музеї Тавриди в окупованому Сімферополі. Світлини розвантаження і недбалого складання картин миттєво облетіли інтернет-мережу, завдяки чому співробітники художнього музею змогли ідентифікувати частину незаконно вивезеної колекції.
Про це повідомили співробітники Херсонського обласного художнього музею ім. Олексія Шовкуненка, передає Центр журналістських розслідувань.
Ідентифікувати вдалося наступні викрадені окупантами картини: «Пікет на березі річки. Захід сонця» художника-мініатюриста Івана Похитонова, 1890-ті роки, «Хати на заході сонця» П. Соколова, «Пейзаж Парижа» живописця Михайла Андрієнка-Нечитайла, 1948 р., «Осіння пора» Георгія Курнакова, 1965 р, «Гладіолуси» Леоніда Чичкана, 1974 р., «Ланка» Гаврила Глюка, 1975 р.
За словами співробітників музею, всі ці твори мають велику цінність. Зокрема, «Пейзаж Парижа» Андрієнка-Нечитайла передала закладу в 1994 році Національна комісія з питань повернення в Україну культурних цінностей: художник більшу частину свого життя працював у Франції. А полотно «Ланка» належить одному з класиків закарпатської школи живопису Глюку.
«Сподіваємось, ця інформація стане вагомим доказом для викриття і покарання усіх причетних до викрадення творів мистецтва з Херсонського художнього музею ім. О. Шовкуненка», – зазначили співробітники закладу.
Як повідомлялось раніше, окупанти грабували музей з 31 жовтня по 3 листопада. В ці дні вони завезли туди три-чотири десятки людей, які виносили твори мистецтва і оргтехніку. Про делікатне ставлення до старовинних раритетів не було й мови – картини не запаковували спеціальним чином для перевезення, а замотували в якесь ганчір’я. Супроводжували цей «процес» озброєні автоматами невідомі люди в цивільному.
Керувала так званою «евакуацією» творів мистецтва псевдо-директорка художнього музею, колаборантка Наталя Десятова, яку херсонці можуть знати як співачку з кафе «Театральне». Допомагали їй і деякі співробітники музею, які погодились працювати на росіян. На думку чинної директорки музею Аліни Доценко, в Криму «приймають» колекцію Херсонського художнього музею колишні її підлеглі – Наталя Кольцова та Інна Буренко, які завчасно «евакуювались» з Херсонщини.
investigator.org.ua
На фото: Викрадені картини з Херсонскього художнього музею у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі facebook.com/art.museum.ks