Одеський зоопарк дав притулок понад 200 тваринам з підтоплених населених пунктів Херсонської області. У закладі знайшли свій тимчасовий будинок жаби, пітони, вужі, черепашки, єнотовидні собаки та навіть олень. Якою буде подальша доля незвичайних переселенців, дізнавалася журналістка УНН у директора одеського зоопарку Ігоря Бєлякова.
“У дрібних тварин не дуже добрий стан, тому що вони тривалий час перебували у солоній воді. Тому що, наприклад, для жаб таке середовище не властиве. Цуценята також довго були у воді, тому у них був кишковий розлад, але вони вже у нас другий день, і все нормалізувалося, і вони вже починають добре їсти”, - розповів директор зоопарку.
У найважчому стані залишається самка оленя, яку передали до закладу військові моряки. Вона знаходилася без питної води 5 днів, тож зараз змушена проходити курс лікування, щоб відновити свої сили після катастрофи, каже адміністрація зоопарку.
Що стосується подальшої долі врятованих тварин, то адміністрація зоопарку не має намірів назавжди залишати їх у себе.
“У нас ніхто не залишиться, і якщо все буде добре, ми повертатимемо всіх у природу. Когось треба буде повертати назад до Херсонської області, а когось можна буде випускати у природу у нас. Це ж дикі тварини, і весь сенс у тому, щоб їх урятувати, виходити та випустити на волю”, - каже директор Одеського зоопарку.
Але все ж таки є можливість того, що деякі залишаться в зоопарку.
“Можливо, ці єнотоподібні щенята залишаться. Але це не тому, що вони нам сподобалися, а тому, що вони вже дуже маленькі, і їх потрібно вигодовувати. І в процесі вигодовування, якщо вони надмірно звикнуть до людей, їх уже буде небезпечно для них випускати на волю. Але ми намагаємося зробити так, щоб вони якнайменше звикали до людей і мали природні інстинкти, і вони могли жити на волі”, - повідомив Ігор Беляков.
Наразі місця для нових тварин у зоопарку вистачає, і працівники готові приймати нових евакуйованих звірів до себе на реабілітацію.
novosti-n.org