
Ці кадри затоплених вулиць на Херсонщині зафільмували волонтери з Кропивницького.



Керівник реабілітаційного центру Hippos Дмитро Попов розповідає, що навіть після крапельниці її стан лишається тяжким.
Так як мулова вода іде, вода, яка несе все – мул, бруд, будівельні матеріали…Ми бачимо прекрасну цю тварину, яка напилася цієї води як мінімум. Плюс іще шоковий стан, також бачимо в неї травми на голові.
Поряд із косулею у картонній коробці порятовані єнотовидні собаки. Тваринки активні й навіть намагаються кусатися.

Це діти, зовсім діти, вони в дикій природі не виживуть, їм мати потрібна, ми їх із соски годуємо.

Реабілітаційний центр працює у Кропивницькому близько трьох років. Відкрили його для занять іпотерапією дітей із вадами здоров’я. Через повномасштабну війну з’явилися й інші напрямки діяльності. Тепер тут ще й відновлюються психологічно і фізично військові, члени їх родин та переселенці. А ще тамтешні волонтери виходжують тварин із постраждалих територій.

Волонтерка реабілітаційного центру Катерина Мельник сама переїхала у Кропивницький через війну. Із Харкова жінка привезла і свою конячку. Тепер доглядає за нею та іншими мешканцями контактного зоопарку.

Звісно, тяжко – догляд і все – це час. З тваринами ми тут практично цілодобово. Якби можна було ночувати в центрі, мабуть би, ночували. Найголовніше – це діло треба любити, по-іншому ніяк.

Нині у зоопарку близько десяти тварин із Авдіївки, Вінниці та Харкова. Є також тварини з-під Кропивницького та Західної України, які потрапили в складні життєві обставини.

Дмитро Попов показує улюбленця всієї команди "рядового Козю".
Оце рядовий Козя, він у нас із Авдіївки, ми його теж порятували, він в нас дуже велелюбний, дарує на сьогоднішній момент діткам радість, любов. Ми їх порятували з-під обстрілів разом із Сальвією – конячкою. А мама її загинула.

Доглядати за тваринами волонтерам допомагають небайдужі.
Я їх пою водичкою і махаю їм, щоб було повітря, а то косулі дуже важко дихається, – говорить відвідувач реабілітаційного центру Артем Дончевський.

Аміна й Аліна з Луганської області бавлять кошенят, евакуйованих з Херсонщини.

Якщо собачка підбіжить до них, вони дуже сильно бояться, а так дуже лагідні, хочуть гратися, – каже Аміна.

Евакуйовані тварини з Херсонщини і надалі житимуть в реабілітаційному центрі в Кропивницькому. У закладі сподіваються, що невдовзі до них доєднаються й інші порятовані чотирилапі. До слова, домашніх тварин із центру можна забрати додому. Анастасія Шульгіна повертається з екскурсії з кицею Шушою.

Ми потрапили класом на екскурсію, більшість тварин тут дуже гарні, але ж всіх не заберемо, киця дуже сподобалася, вирішила забрати.

Волонтери реабілітаційного центру вже планують наступну поїздку в постраждалий регіон, але поки деталей не розголошують.