Як повідомляє доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв, сюди теж "докотилося" ехо каховської трагедії. Зокрема, працівники заповіднику зафіксували перші живі та загиблі тварини, які приплили з Дніпра - це тритони з Червоної книги, вид яких ще буде уточнено.
"У нас вони не мешкають, але обстеження узбережжя Чорного моря на деяких ділянках, показало, що тварин багато і на жаль в основному мертвих. Є й жаби різних видів. Ті тритони чи жаби, що були ще живі, одразу ставали їжею для птахів-мартинів, бакланів, чапель, наземних хижих ссавців", - розповідає фахівець.
Наслідки підриву Каховської ГЕС для екології - глобальні | Богдан КученкоНаслідки підриву Каховської ГЕС для екології - глобальні
Тварин інших видів, яких могло б "принести" через штучну повінь, у заповіднику поки не виявлено. Фахівець додає, що морська акваторія "Тузлівських лиманів" зараз дуже опріснена дніпровською водою.
На підтвердження своєї заяви біолог оприлюднив фото мертвих тварин. Він зазначає, що у подальшому вчені також стежитимуть за подіями на узбережжі.
Підрив Каховської ГЕС - наслідки
Нагадаємо, через підрив дамби Каховської ГЕС, який вчинила РФ, загинуло та продовжують гинути тисячі тварин та птахів, серед яких - червонокнижні. Через штучний повінь, який стався внаслідок підриву дамби, бурхливим потоком знищено цілий біогеоценоз - унікальний ландшафтний комплекс з усіма живими організмами.За прогнозом Мінекології, через підрив Каховської ГЕС понад 19 видів червонокнижних рослин, десятки видів водно-болотних птахів, захищених Бернською конвенцією, назавжди зникнуть із цих місцин. Береги Каховського водосховища десятиліттями будуть не придатні для існування всього живого.
УНІАН