До фельдшерсько-акушерського пункту у Томиній Балці Білозерської громади з самого ранку на прийом до лікаря прийшла Валентина Павлівна. Під час окупації розповідає жінка, за медичною допомогою не зверталась.
"Так перебивалася, то передавали мені пігулки, то з'явилися у нас тут трохи, дочка з Вінницької області пересилала волонтерами", — розповіла жінка.
Ірина Василівна прийшла на прийом до терапевта, у неї високий тиск. Під час окупації з ліками було погано, говорить місцева жителька.
"Ніде не їздили, ніде ніхто, хто в місто їде з молодих попрошу, щоб купили. Зараз проблем із ліками немає. Раніше купляли всякі, які попадались. А тепер я вже собі у нас в аптеці купую", — говорить Ірина Василівна.
Медичні заклади на правобережній Херсонщині свою роботу не зупиняли – ні під час окупації, ні зараз – під постійними обстрілами, розповідає Тетяна Карчевич, директорка Департаменту здоров’я облдержадміністрації. На території обласного центру нині їх 15, обслуговують як жителів міста, так і прилеглих сіл. Працюють лікарні у районах.
"На території Нововоронцовської громади відповідна лікарня. На території Великоолександрівської громади також відновила роботу і працює лікарня, яка надає допомогу населенню і на території Бериславської громади також є відповідна лікарня, яка надає спеціалізовану допомогу населенню", — повідомила Карчевич.
За її даними, на сьогодні на правобережжі Херсонщині зруйновані 26 закладів охорони здоров’я, 93 — зазнали пошкоджень. Одна лікарня зупинила роботу, але на надання допомоги місцевим жителям це не вплинуло.
"На сьогодні зупинила роботу Високопільська лікарня. Вона зруйнована і населення Високопільської громади обслуговують працівники Високопільської амбулаторії в селищі та підстанції екстреної швидкої допомоги", — говорить очільниця Департаменту.
Також, за її словами, на правобережній Херсонщині, особливо на територіях наближених до берегової лінії є проблеми з кадрами.
"Є населені пункти, де є приміщення ФАПів, амбулаторій, але відсутні медичні працівники. Є амбулаторії, наприклад в селі Веселе, де фельдшер працював до середини лютого, але враховуючи постійні обстріли населеного пункту медпрацівник виїхав з села", — повідомила Карчевич.
Для того аби жителі деокупованих громад отримували медичні послуги, залучають громадські організації, наприклад "Лікарі без кордонів", а також мобільні клініки, співпрацюють і з міжнародними організаціями та закладами охорони здоров’я сусідніх з Херсонщиною областей, розповіла Тетяна Карчевич.
Що відомо
- Приймають пацієнтів щодня, консультують телефоном, проводять діагностику та лікують у стаціонарі. Як працює херсонська поліклініка.
- Російська армія продовжує обстрілювати правобережжя Херсонщини. Вночі 23 березня обстріляли житловий квартал та поцілили в обласний кардіологічний диспансер.
- В одній з поліклінік Херсона кількість лікарів зменшилася втричі. Але тут надають такі ж послуги, як і до повномасштабного вторгнення. Якщо сімейний лікар виїхав, можна укласти декларацію з іншим фахівцем.
- У Херсоні поліклініка дитячої обласної лікарні запрацювала в онлайн режимі. У медзакладі є фахівці всіх спеціальностей, тому батьки дітей отримають необхідну консультацію.
- Російські війська в ніч на 1 січня обстріляли дитячу лікарню у Херсоні. Одна людина загинула.