“Бригади Українського науково-практичного центру екстреної медицини та медицини катастроф МОЗ, Волинського, Черкаського обласних та Київського міського центрів екстреної медицини та медицини катастроф працюють на деокупованих територіях на Херсонщині, щоденно виїжджаючи в населені пункти для надання медичної допомоги пацієнтам. Зокрема, мова іде про Кочубеївську, Високопільську, Нововоронцовську, Новоолександрівську, Великоолександрівську громади”, - ідеться в повідомленні.
За словами директора Волинського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Володимира Шмаля, бригада вже відвідала села Мала Шестірня, Федорівку, Черешневе, Костирку, Новомиколаївку, Нововознесенське, Добрянку, Потьомкіне, Іванівку, Миколаївку, Хрещенівку, Шевченківку, Петропавлівку, Нововасилівку, Трифонівку, Любимівку, Трудолюбівку. Медичні працівники надали допомогу 215 пацієнтам.
“Буває, за день оглядаємо понад 30 осіб. Люди звертаються з хронічними захворюваннями, психологічними травмами. Інколи приходять просто виговоритися, висловити вдячність ЗСУ та медикам – за те, що одразу по деокупації приїхали”, – повідомив Шмаль.
За словами начальника Херсонської обласної військової адміністрації Ярослава Янушевича, у Херсоні працюють 13 бригад швидкої допомоги.
Він додав, що виклики швидкої допомоги від жителів Херсона та Білозерської громади з лінії “103” перерозподіляються за номерами: +38 (066) 2841 350, +38 (066) 2841 370, +38 (098) 1314 220 та +38 (098) 1314 225.
Як повідомляв Укрінформ, на звільнених від російської армії територіях Херсонської області працює 43 медичних заклади та понад тисяча лікарів.
Також у місті запрацювали перші "пункти незламності" – спеціально облаштовані намети, де можна зігрітися, отримати гарячі напої та їжу, зарядити телефон, скористатися Інтернетом.