Щоб запобігти корупції на території України, використовуються різноманітні методи та інструменти. Декларування криптовалюти надає можливість власникам підтвердити рівень своїх доходів, щоб максимально зменшити можливі ризики у процесі.
Подача декларації потребує ретельного планування та контролю процедури. Необхідно знати, який діє крипта курс на даний момент. Також необхідно прописати всі витрати та видатки, вказавши тип отриманих активів у процесі. Криптовалюта – це такий платіжний інструмент, що може використовуватись для виконання різноманітних операцій відповідно до всіх стандартних вимог та потреб. Варто попередньо вивчити закон про криптовалюти, якщо ви плануєте працювати з цифровими активами.
Які документи потрібно включити?
Важливо попередньо ретельно підготувати документи. Потрібно вказати наступну інформацію у процесі:- Назву та тип цифрового активу, що є у наявності у інвестора.
- Дату та основні параметри виконання даної покупки.
- Кількість тих токенів, що планується задекларувати протягом встановленого періоду підготовки звітної документації. Також варто вказати вартість купівлі криптовалюти на момент виконання транзакції. Курс крипти можна дізнатись у режимі онлайн на відповідних порталах.
- Якщо вартість купівлі відображається за допомогою інших типів активів, то необхідно вказати еквівалент у гривні для того, щоб підтвердити ефективність проведення транзакції.
- Якщо планується декларувати ці гроші іншим особам, то необхідно вказати всю інформацію про них у відповідному рядку.
На що ще звернути увагу?
Легалізація криптовалюти на території України відбулась відносно недавно, але вже зараз необхідно знати та розуміти усі інструменти регулювання, щоб не потрапити у неприємну ситуацію. Подавати всі документи потрібно за місцем офіційного проживання до кінця звітного періоду.Регулювання криптовалюти в Україні дозволяє захистити доходи громадян, а також знизити ризики корупції та інших негативних факторів, що часто відбуваються з криптовалютою. У декларацію необхідно внести також інформацію про те, звідки та яким чином були отримані всі перераховані гроші. Необхідно описати їх походження та основні характеристики. Подавати декларацію можуть як фізичні, так і юридичні особи незалежно від того, від якого партнера вони були отримані. Заповнити документацію можна в режимі онлайн або за допомогою паперових бланків, які відправляються до Податкової служби.