Згідно з російських реєстрів, на початок березня 2023 р. в Новій Каховці окупанти зареєстрували трохи більше сотні юросіб. Ця цифра стосується приватних фірм і деяких комунальних підприємств, захоплених окупантами. Насправді, їх кількість може бути більшою. За даними Херсонського обласного управління статистики, на 2020 рік, у Новій Каховці було 1641 юридична особа. NovaKahovka.City розбиралася, хто пішов на співпрацю з росіянами.
Перш за все, окрім колишніх державних і комунальних підприємств, найчастіше в російській податковій реєстрували приватний бізнес. Цікаво, що й траплялася навіть перереєстрація цілих ОСББ за російськими стандартами.
Найбільшу кількість перереєстрованих підприємств, імовірно, має колаборант Едуард Репілевський, агромагнат і "міністр" сільського господарства в окупантів, а також депутат Херсонської обласної ради. За даними ресурсу Opendatabot, Едуард Репілевський – директор ГО СК «ТАВРІЯ», ФГ «МАР'ЯНІВСЬКЕ», ТОВ «АГРОБІЗНЕС», власник ТОВ «СЕМЕНА ПЛЮС», ПП «АГРО – АТЛАС», ПП «АТОЛ М» тощо.
Едуард РепілевськийАвтор: Сайт Херсонської обласної ради
Нагадаємо, Херсонська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності депутату Херсонської обласної ради від ОПЗЖ, генеральному директору ТОВ «Агробізнес», президенту ФК «Таврія» (Сімферополь) та фактичному власнику ФК «Енергія» (Нова Каховка) Едуарду Репілевському. Підозрюваному загрожує до 12 років ув'язнення з позбавленням права займатися певною діяльністю та конфіскацією майна.Одне з найвідоміших підприємств, Дім марочних коньяків "Таврія", також з'явилося в реєстрах росіян. Директором там зазначений Рудь Володимир. Він же був директором і в мирні часи. Додамо, що власницею даного бізнесу, за даними ЗМІ, є Елена Антімаду, громадянка Кіпру.
Бериславський хлібозавод продовжує забезпечувати жителів свіжим хлібом. Але вже як юрособа РФ. Власницею заводу значиться Паніна Тетяна Іванівна.
Також значний відсоток юридичних облич, що перейшли на російську реєстрацію, є автотранспортні підприємства. Наприклад, це гаражний кооператив "Сокіл", директором якого до війни і при окупантах лишається Ковда Василь Іванович. Такою ж самою є ситуація з ООО "Автотех Україна", директор – Сирота Костянтин Васильович або гаражним кооперативом "Мотор", голова – Непомнящий Сергій Юрійович. Та сама інформація справедлива щодо ПП "ВІННІЧУК О. В.".
Раніше ми вже розповідали, що в гаражних кооперативах міста російським солдатам допомагають із ремонтом техніки.
У російських реєстрах ми побачили охоронну фірму "Шумер". Чим вона займається після окупації міста, невідомо. У більшості крамниць система сигналізації наразі не працює, а багато магазинів і зовсім закрилися. Засновник "Шумера", Сергій Вялов зареєстрував у РФ загалом 3 охоронні компанії. Також у реєстрах значиться ПП "ОХРАННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ - ВИБ" Наталії Василівни Бєлоусової.
Ще росіянам допомагають і будівельні компанії. Наприклад, ТОВ/ООО "Олеся", директор – Сєров Валерій Анатолійович, уже з 2 грудня зареєстровано у російській податковій. Зокрема компанія допомагає окупантам у відновленні їх об'єктів. Також серед відомих будкомпаній, що перейшли на бік окупантів, є ПП "Карабан" Бориса Карабана.
Валерій СєровАвтор: Фейсбук
У ТОВ/ООО "Євроцентр" депутата Новокаховської міськради від партії "Слуга народу" Олександра Шевченка із самого початку війни пішли на співпрацю з окупантами. Зокрема на підприємстві створювали рекламні плакати на підтримку "референдуму" у вересні. Тож не дивно, що компанію в грудні було перереєстровано в російських реєстрах.
Передвиборчий плакат Олександра ШевченкаАвтор: Із соцмереж
Novakahovka.city