"Покарання настає залежно від скоєного правопорушення. У разі, якщо потенційний призовник відмовляється ставити підпис про отримання повістки, то вимоги до нього можуть бути доведені в присутності свідків", - сказав полковник.
За його словами, до особи, яка підлягає призову та відмовляється виконувати правила військову обліку, може застосовуватися відповідальність згідно з законодавством України. Наприклад, якщо це ухилення від повістки для звірки військово-облікових даних, то застосовується адміністративна відповідальність.
Якщо військовозобов’язаний пройшов звірку військово-облікованих даних, медичну комісію для призову й уникнув відправки до лав ЗСУ у військову частину, то в такому разі настає вже кримінальна відповідальність, додав Калугін.
Зазначається, що адміністративна відповідальність - штрафи від 510 до 1700 грн. Кримінальна відповідальність - це стаття 336 Карного кодексу України "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період" карається позбавленням волі від 3 до 5 років.dengi.ua