Під час загальної мобілізації в Україні через війну всі військовозобов’язані після отримання повістки мають пройти медкомісію. Саме вона визначає стан здоров’я та робить висновок – придатна людина до служби або ні.
Які є категорії непридатності до військової служби?
Законодавством України встановлено три категорії непридатності до військової служби:
– обмежено придатний;
– непридатний у мирний час, але обмежено придатний у воєнний час;
– непридатний, виключений із військового обліку.
Висновок про непридатність до військової служби має право зробити лише військово-лікарська комісія (ВЛК).
Що означає виключений з військового обліку?
Перелік людей, які не підлягають призову, визначений в статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Згідно з ним, під мобілізацію не підпадають військовозобов’язані, визнані ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я або ж повністю непридатними з виключенням із військового обліку.
Загалом зняття з військового обліку означає, що людина повністю непридатна до служби та не підлягає мобілізації.
Проте, якщо непридатність до служби встановлена призовнику до початку повномасштабної війни, його повторно можуть викликати на медкомісію та перевірити стан здоров’я.
список хвороб, з якими не беруть до армії у мирний час, значно звужується під час воєнного стану. Тому навіть якщо у чоловіка військовозобов’язаного віку є відмітка "виключений із військового обліку", під час війни його все одно можуть мобілізувати. Звичайно, це залежатиме від висновку ВЛК.
Якщо ж стан здоров’я такого чоловіка вкрай незадовільний, його визнають непридатним до служби й не мобілізують.
OBOZREVATEL