В Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, що в Ужгороді відбулася зустріч членів громадської організації «Лікарі без кордонів» (м. Ґрац, Австрія), мерів Ужгорода різних років, та ужгородців. Захід відбувся у рамках проєкту Tatohub Ужгород та за ініціативи Володимира Фленька, члена громадського об’єднання «Позиція». Участь у зустрічі узяв перший заступник голови Закарпатської облради Андрій Шекета.
На зустрічі наголошувалося, що завдяки дружнім зв’язкам із австрійцями, зокрема муніципалітетами міста Ґрац і міста Лейбніц, вдалося організувати медичну підтримку лікарень як Ужгорода, так і українського фронту операційними блоками, ліками, обладнаннями для госпіталів. Надавалася також підтримка пожежній частині Ужгорода.
Керівник канцелярії міста Грац Саша Брандмюллер та представниця ГО «Лікарі без кордонів» (м.Грац) Барабара Каппаун висловили слова підтримки українському народові, що героїчно бореться із російською навалою. Вони повідомили, що й надалі організовуватимуть гуманітарну допомогу для українців, які постраждали від війни та українських військових.
Повідомлялося, що відразу ж після зустрічі австрійські партнери разом із закарпатськими волонтерами вирушають у Херсон, куди доправлять вантажівку із медичним обладнанням. Зокрема, операційний блок та усе необхідне до нього буде передано в Херсонську обласну клінічну лікарню, у яку два дні тому влучила ворожа ракета та завдала серйозних руйнувань.
Присутні на зустрічі висловили слова щирої вдячності австрійським партнерам за підтримку та неоціненний вклад у перемогу України. Відтак колишні мери обласного центру: Еміл Ландовський, Степан Сембер, Віктор Погорєлов взяли участь у церемонії нагородження меценатів спільними подяками. Серед яких і закарпатські благодійники та активні учасники волонтерського руху.
Виступаючи перед зібранням Андрій Шекета, який відвідав нещодавно Херсон та щойно повернувся з Донбасу наголосив: «Відрадно спостерігати за тим, що зв’язки між австрійськими містами та Ужгородом, які були налагоджені понад 30 років тому – існують та мають добрі практичні результати. Громадяни України на півдні та сході нині знаходяться у надзвичайно важких умовах, я бачу це коли відвідую ті райони із гуманітарною місією. Для людей, що побачили жахіття війни, нині надзвичайно важлива увага та підтримка. Ми знаємо, що є австрійці, які із перших днів допомагають нашій країні у різний спосіб. Спасибі усім за чуйне серце!».
Посадовець процитував першу українську нобеліатку Олександру Матвійчук, яка сказала: «Ви не маєте бути українцями, щоб підтримати Україну. Достатньо бути просто людиною» та подякував австрійським друзям за людяність, яка виражається, зокрема, у сміливості їхати на Схід.
transkarpatia.net