19 січня 20232 хвилин читанняХерсонський художник Максим Афанасьєв за допомогою штучного інтелекту створив ілюстрації на тему російської культури у контексті війни. У коментарі SPEKA він розповів про процес і враження від роботи з ШІ.
Штучний інтелект намагається знайти щось середнє між описом росії і голландським натюрмортом, а це завдає шкоди натюрмортуСерія робіт під назвою «Антитеза» поєднує стилістику голландських натюрмортів 17 століття та російські культурні штампи у контексті війни проти України. Основну композицію ілюстрацій створював ШІ MidJourney. До запиту художник додавав імена улюблених голландських живописців.
«Голландський натюрморт настільки точно сформований та досконалий, що здається ірреальним. Ірреальним, як марево, що почалося 24 лютого», — пояснює свій вибір Афанасьєв.
Як розповів автор, MidJourney генерує зображення за 2-3 хвилини. Але щоб отримати достатню вибірку, доводиться генерувати велику кількість варіантів. Для кожної роботи у середньому година пішла на пошук вдалого варіанта та доопрацювання його засобами ШІ.
Попри те що MidJourney й сам непогано генерує картинки на радянську тематику, головні деталі, наприклад, окремо згенеровані ШІ фігурки солдатиків, художник додавав вручну.
«Штучний інтелект намагається знайти щось середнє між описом росії і голландським натюрмортом, а це завдає шкоди натюрморту»«Тому все, з чим не впорався ШІ, я докручував у фотошопі. Для мене як дизайнера штучний інтелект це і матеріал, і інструмент, і муза. Для мене як для митця ШІ це черговий цифровий прикол, дрібнота, мода, інстафільтр, але якби я був соціологом, я б відчував стурбованість», — поділився Афанасьєв.
Максим Афанасьєв — художник, дизайнер, відеоартист, режисер, куратор, арт-директор центру культурного розвитку «Тотем». Живе та працює у Херсоні.
speka.media