Цим мистецтвом він займається з 2019 року. У рідному місті створив чимало робіт у громадський місцях, проводив персональну виставку в Новокаховській картинній галереї. У 2021 році Максим співпрацював із Всеукраїнським фестивалем GogolFest, розмалював сім вагонів поїзду, скульптуру-голову Гоголя, що стоїть на вокзалі в Києві, а також різні локації фестивалю у Дніпрі та Херсоні. Також він розписує каліграфією одяг: такі мистецькі акції проходили на Київській бієнале, у Херсоні – на персональній виставці та на арт-фестивалі «Міцелій».
Життя в окупації
Окупація Херсонщини поставила молодого митця перед складним вибором.«Якби я залишився в Новій Каховці, то як художник зміг би тільки мовчати, – розповів Максим DTF Magazine. – А якщо став би говорити, то це би поставило під загрозу мою безпеку, тому що вже багато кого «на підвал» відправили».
Ще одна причина — це внутрішня цензура художника, яка розвивається під час життя в окупації. «Коли я там малював, то розумів, що малюю вже так, щоб міг безпечно ці роботи вивезти і розпаковувати, якщо попросять — щоб не було ніяких тегів антирусні та інше», – каже хуожник.
Утім, він займався не тільки мистецтвом. Разом з другом створив волонтерську організацію Humanity, допомагав місцевим продуктами харчування. Волонтери робили це за рахунок благодійних пожертвувань, проте з часом їх стало менше.
А ще відзначився тим, що розмалював підбиту російську техніку на пустирі за мікрорайоном «Сокіл». «Коли я дізнався, що є покинутий БМП, це машина для перевезення піхоти, я зрозумів, що хочу його розмалювати. Я хочу знаходити нові площини, плюс до цього, з полотнами зараз реально лихо, магазини не працюють. Тому найпрекрасніше полотно – це ворожий БМП», – написав він на своїй сторінці у Фейсбуці піл світлиною, на якій закарбовано результат його праці.
У квітні М. Кільдеров прийняв рішення виїхати з окупації. Художнику вдалося вивезти кілька робіт з Нової Каховки, в тому числі і великий холст п’ять на два метри, над яким він працював з початку війни. Нині планує вивезти ще декілька робіт.
25-денний арт-марафон
Відтак Максим зупинився у Вінниці. Та, як творча особистість, задумав здійснити великий мистецький проєкт у Києві. Сам собі поставив завдання: за 25 днів написати серію нових робіт, в яких висловити своє ставлення до війни. Так народилася концепція виставки FRAMED//UNFRAMED (з англійської: в рамках – без рамок).«FRAMED – це історія про окупацію, коли ти перебуваєш в рамках. Може здатися, що тут тихо і спокійно, адже ракети не літять, ніхто не стріляє. Але при цьому безпека тут ілюзорна, тому що в тебе зав’язаний язик», – пояснює Максим. За словами Кільдерова, UNFRAMED символізує вільну Україну.
«Ти відчуваєш свободу, у тебе є крила, проте ти не знаходишся тут у безпеці, – продовжує художник. – Коли я виїхав у вільну Україну, то в мене з’явилась можливість працювати над роботами в рамах, тому що я можу їх спокійно перевозити – це UNFRAMED».
І ось 25-денний мистецький марафан позаду. Виставка Максима Кільдерова відкрилася 28 травня, на день Києва, у галереї мистецтв «Лавра», вул. Лаврська, 1. Вона триватиме місяць.
«Крім того, що Максим, як і я, новокаховчанин, мене приваблює його неординарність сприйняття і передачі ним образів, понять, сенсів через графічні символи, витоки яких я бачу у стародавніх культурах Південно-Східної Азії, Південної Америки, Аравії. Ну, і все це замішано на сучасному поп-арті. Гарний мікс, на мій погляд!» – висловив своє враження про виставлені роботи поет Андрій Кличановський.
«Розкрутили ідею зруйнованого (але Unframed) міста, яке мало б контрастувати з евакуйованими з Нової Каховки полотнами до Великої Ідеї: минулого/теперешнього і мрій про майбутнє, – підсумовує Максим Кільдеров. – Величезне дякую Maksym Demskyi та команді за співпрацю. Рівно рік тому був наш перший проект у Маріуполі, де Макс презентував «Дорогу Додому». На жаль, це сплелося у дуже символічну для мене історію, як і для багатьох українців».
Novakahovka.city
Світлини з колекції Максима Кільдерова