Ідентифікація вкрадених колекції Херсонського художнього музею творів мистецтва триває, повідомляється на сторінці музею у Facebook.
Картини з цієї світлини, відзнятої одразу після так званої “евакуації” колекції Херсонського художнього музею до сімферопольського Центрального музею Тавриди, були найвпізнаванішими, тому визначили їх буквально з першого погляду. Потім стали придивлятися уважніше і до менш чітких зображень, і до надписів на звороті робіт, і до, здавалося б, випадкових папірців... І додали до ідентифікованих творів ще три.
Отже, крім вже визначених раніше мініатюри Івана Похитонова «Пікет на березі річки. Захід сонця», картини Георгія Курнакова «Осіння пора» та «Пейзажа Парижа» Михайла Андрієнка-Нечитайла, додаємо до впізнаних наступні роботи з колекції Херсонського художнього музею:
Олексій Шовкуненко. На Дніпрі. Херсон. В плавнях. 1914. Полотно, олія.Один із ранніх творів майстра ідентифікували за номером на звороті роботи.
Невідомий художник. Східний етюд. Полотно, олія.Саму картину на фото не знайшли, але вона має бути десь поруч, найвірогінніше, в цих стосах робіт. Фрагмент “папірця” у нижньому лівому куті фотографії зовсім не випадковий — такі невеличкі таблички з номерами за каталогом супроводжують твори мистецтва у фондосховищі, на сітках. Ця — однозначно наша.
Георгій Курнаков. Мокрий луг. 1947. Картон, олія.Твір херсонського художника розпізнали не тільки по зображенню, цікаві можуть ще й рамки порівняти.
Також раніше на світлині з Центрального музею Тавриди, куди перевозили вкрадені окупантами твори мистецтва з Херсонщини, вдалось розпізнати ще три картини з Херсонського художнього музею.
Іларіон Прянішніков. Біля тихої пристані. Полотно, олія.Іларіон Прянішніков (1840-1894) працював у «малому жанрі» і був одним із засновників Товариства пересувних художніх виставок. Спостережливий художник у своїх творах поєднував сатиру і драму з побутописанням, додаючи зображенню жвавість і точність психологічних характеристик.
Олександр Русаков. Ліс біля озера. 1950-51. Папір, темпера.Один із провідних майстрів ленінградської пейзажної школи Олександр Русаков (1898-1952) у ранній період перебував під впливом французької школи живопису, створив безліч модерністських полотен. У пізній період творчості, до якого і належить викрадена робота, звернувся до темпери, досягнувши виняткової ясності та точності образотворчої мови
Віктор Балаш. Сценографія до вистави «Останні» О.М. Горького. 1987. Дерево, тканина, метал, мішана техніка.Народний художник України Віктор Балаш (1932-2007) довгі роки був головним художником Херсонського обласного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша. Славетний майстер за своє довге творче життя оформив понад 200 вистав, залишивши в кожній частину своєї душі й таланту.
Скарбничка доказів злочину поповнюється. Сподіваємось, усі причетні до пограбування Херсонського художнього музею ім. О.Шовкуненка понесуть покарання, відповідне до скоєного.
Доказів злочину російських окупантів більшає. Але вдалося впізнати одиниці робіт, викрадено же з музею більше 10 тисяч творів мистецтва.