Для тих, хто не знає: це місце концентрації підприємств чорної металургії, споруджених у першій половині минулого сторіччя. Тоді уваги екології приділяли вкрай обмаль, а сьогодні нещасні нащадки радянських металургів по всьому регіону через це змушені дихати та пити воду з неймовірним перевищенням концентрації ртуті, свинцю, бензопірену, хрому, марганцю. А річки Теча, Міасс, Урал, Ай є справжнім «коктейлем» з фосфатів, аміаку та нафтопродуктів.
Але то ще дрібниці. «Вишенькою на торті» є існування в Челябінській області лихопомного комбінату «Маяк», який спеціалізується на переробці радіоактивних матеріалів аж з трьох російських АЕС. А відходи його діяльності «складуються» відкритим способом у озері Карачай (усю цю інформацію легко знайти у відкритих джерелах). Та якщо евакуйовані мешканці Херсонщини ще не обрали для проживання Челябінськ, ось іще один безвідмовний аргумент “на користь” переїзду сюди й тільки сюди. Тут у 1957 році стався такий викид радіоактивних речовин із забрудненням сотень квадратних кілометрів території, що за масштабами він і досі поступається лише аварії на Чорнобильській АЕС.
Коротше кажучи, всім любителям «руського миру» з Херсонщини шлях однозначно лежить виключно в Челябінськ. Це в Калмикії не цікаво – тут серед зими хіба що обморозитися можна. Зате посеред гостинного Уралу у гордих власників житлових сертифікатів від рф підуть мутації – ще й зайва пара кінцівок чи голова відросте. Аби сьорбати в неї путінську пропаганду про велику й могутню державу, яка «своїх не кидає».
Кирило ФОМІН, newdayua.net