Відповідне відео "еволюції" Антонівської баржової переправи, складене з послідовно відзнятих з однієї точки в різні дати кадрів супутникової зйомки Senintel, виклав 23 жовтня у Twitter OSINTер Девід Хелмс.
Як зазначає аналітик, інструментарій Sentinel "бачить" баржевий міст лише через кожний другий проліт над Херсоном – ймовірно тому, що ця переправа знаходиться в "тіні" Антонівського мосту. Тому якщо супутник рухається на захід (униз за течією), баржі не видно; якщо супутник рухається на схід (вгору проти течії), баржі яскраво відблискують на знімках.
Останні знімки, зроблені після удару HIMARS у районі Антонівського мосту підтверджують оприлюднені раніше кадри відео з баржової переправи. Принаймні один сегмент "альтернативного" мосту на південному боці (лівий берег) пішов під воду, утворюючи 3-метровий перепад у йго полотні.
Поверхня затонулої баржі все ще знаходиться над рівнем води, але її основа вже "сидить" у руслі річки.
Актуальну ситуацію з мостами й переправами через Дніпро на Херсонщині прокоментував місцевий політолог, оглядач Володимир Молчанов.
"Повернімось до певної конфігурації переправ і доріг. Потрапити на/з правого берега можна лише понтонами (по яких стріляють, і на які треба очікувати), або гібрідним діряво-латаним та дамбово-щебеневим мостом над греблею ГЕС (із 4 м перепаду між прольотами власне мосту і дамбою, та 30-градусним спуском-підйомом між ними із поворотами під гострими кутами), де теж треба очікувати, бо рух повільний і в одну смугу. Таким чином, штучне збільшення в останні дні через евакуацію оперативних тилів необхідності машинорейсів через Дніпро, має створити додаткові затори на переправах, збільшити жертви, деморалізувати і погіршити стан МТЗ противника, якщо ЗСУ збережуть поточний рівень артилерійсько-ракетного впливу на ворожі переправи", – вважає експерт.
Нагадаємо, фото Антонівського мосту після удару підтверджують: пошкоджено щонайменше три баржі біля лівого берега
Стопкор