"На території Херсонської області мінно-вибухові загородження, а також підготовку до підриву окремих мостів та інфраструктури було проведено ще з 2016 року. Надалі війська постійно підтримували ці системи в належному стані. У 2019–2020 роках було проведено заміну підривників, бо через погодні умови і час вони виходили з ладу. Кількість мінно-вибухових загороджень трохи збільшили, але ніяк не зменшили", – сказав він.
Наєв уточнив, що там на перешийках перебував один батальйон, командир якого здійснював управління і підрив цих об'єктів. На початку широкомасштабної війни один військовослужбовець цього батальйону, який здійснив підрив одного з мостів на Генічеському напрямку ціною власного життя. До речі, він отримав Героя України.
"Як відбувалися там бойові дії і яким чином хто діяв, на це можуть відповісти ті командири, які безпосередньо там виконували ці завдання. Але головне, кількість мінно-вибухових загороджень не знижувалася, все було у працездатному стані і відповідні команди розпорядження тим генералам і офіцерам, які були на цьому напрямку, були надані своєчасно", – зазначив командувач Об'єднаних сил ЗСУ.
Як повідомлялося, у Генеральному штабі Збройних сил України офіційно спростували чутки про те, що міст через Чонгар, який з'єднує окупований Росією Крим та материкову частину України, нібито не було заміновано. Саме через нього російські загарбники здійснили наступ на півдні.
Obozrevatel