Телеграм-канал «Главное в Херсоне», який підтримує російську окупацію, розмістив статтю про святкування визволення Херсона від німецько-фашистських загарбників.
Херсон визволили 13 березня 1944 року, але люди, які ведуть Телеграм-канал, чомусь вирішили написати про першу річницю того визволення зараз. Ймовірно, зробили це, щоб продемонструвати російським господарям свою вірнопідданість.
В тексті невеликої статті кілька разів повторюється, що Херсон визволили росіяни й мешканці міста вдячні за порятунок саме «російській армії», «російським бійцям-визволителям».Заради «прогину» перед господарями херсонський колаборантський Телеграм-канал видав не просто фейк, а позамежну брехню й увійшов в царину, де навіть найбільш одіозні російські пропагандисти намагаються буми максимально обережними. Бо частина історії Другої світової війни, яку в росії, наслідуючи радянські підходи, називають «Велика Вітчизняна війна» - одна з новітніх скреп російської пропаганди, одне з її засадничих підґрунть.
Російська пропаганда звинувачує Україну в спотворенні історії Другої світової війни, говорить й пише про «повернення історичної правди й історичної справедливості» на «визволених» (окупованих) територіях. І водночас на цих територіях місцеві пропагандисти у вірнопідданському ражі зазіхнули на святе й нахабно перекручують історію, приписуючи перемогу над німецьким фашизмом людям лише однієї національності - росіянам.
Але ж очевидно, що під час Другої світової війни існувала лише одна армія, в назві якої було слово «російська». Це - «Російська визвольна армія» - військовий підрозділ, який з 1942 по 1944 рік діяв в складі Вермахту й був сформований з радянських військовополонених, які зрадили присязі й перешли на бік ворога. Невідомо, чи знав автор тексту на Телеграм-каналі про цей нюанс, але в тексті він написав повню нісенітницю: нібито херсонці дякували за визволення міста від фашистів... Вермахту.
Хочеться вірити, що російські куратори автора тексту належним чином оцінять його благі прагнення й відчайдушні наміри догодити.
Справді, в роки Другої світової війни Херсон та інші загарбані гітлерівцями території колишнього СРСР визволяла Червона Армія, до складу якої входили не тільки росіяни, а люди всіх національностей, які в той час жили в країні. В тому числі - й 7 мільйонів українців.
До речі, серед 15-ти воїнів, які за мужність під час визволення Херсона отримання звання Героїв Радянського Союзу, були росіяни, українці, а також грузин і вірмен. На честь одного з героїв, грузина Георгія Шенгелія, в Херсоні назвала одна з вулиць.
Це - аргументи на користь того, що в боях за Херсон брали участь люди різних національностей. І акцентування уваги лише на одній - неповага до інших.
Крім обурливої брехні, в статті є й пропозиція «згадати» в березні наступного року про річницю визволення Херсона, яку «майже не святкували». Це «майже не святкували» - покладання квітів до пам'ятників і різноманітні тематичні заходи: виставки, зустрічі, тематичні уроки в школах. Тобто, знаменну дату відзначали як значну дату, але разом з тим - трагічну, як і все, пов'язане з війною. А автору брехливого й лицемірного тексту на Телеграм-каналі «Главное в Херсоне» напевне хочеться «побєдобєсія» за російськими зразками. З мітингами, урочистими маршами, патетичними промовами та іншими трешовими й непотрібними атрибутами таких «свят».
Але в березні наступного року колаборант, який перекрутив історію, щоб тільки догодити своїм годувальникам, навряд чи побачить в Херсоні «побєдобєсіє». Бо місто буде знову українським. А писака-зрадник або сидітиме у в'язниці, або у кращому випадку жебракуватиме в росії.
Мост