За словами аграрія та депутата обласної ради Ігоря Йосипенка, через грубе втручання росіян у сферу сільського господарства величезних збитків зазнають жителі окупованої Херсонщини.
Немає палива - не зможеш продати врожай, не продав врожай - не матимеш гроші на паливо: це патова ситуація, говорить Ігор Йосипенко. За таких умов овочі та фрукти просто псуються.
"У мене залишився повністю неприбраний сад черешні. Покупців не було. Все, що ми могли вивезти на базари, ми вивезли. Комусь роздали. Попри це, більш як 90 % черешні просто залишилось у саду", - каже аграрій.
Головна проблема - відсутність ринку збуту, говорить фермер Віктор Щербина. Херсонщина може спожити лише 2-3 % вирощеної продукції.
"Знаю, що в Україну через Запоріжжя є хід, але овочі туди заборонили вивозити. Росіянам сказали - навіть до трибуналу, тому що ми Україну годувати не будемо. У Копанях цін узагалі немає, одна кукурудза в ходу. А кукурудзу, я так розумію, Крим бере", - говорить Віктор Щербина.
Інша овочева продукція не має попиту, розповідає фермер, і продавати її нікуди. Надії Росії на інтеграцію Херсонщини розбиваються об економічну дійсність, говорить економіст Володимир Молчанов
"Росія, з одного боку, зацікавлена не тільки в пограбуванні, тобто віджиманні товару за найменшими можливими цінами, але й у тому, щоб на наступний рік така можливість у них зберіглася", - розповів політолог.
Місцеві колаборанти фактично грабують аграріїв, відбираючи продукцію за безцінь і перепродуючи її в Криму, говорить Володимир Молчанов. При цьому фермери не мають коштів на купівлю насіння, палива, подальше проведення робіт тощо.
"Російські плани на інтеграцію здаються одноразовими. Тобто інтеграція буде полягати в одноразовому пограбуванні", - говорить Молчанов.
Економіст каже, що виробництво продукції на пограбованих підприємствах буде неможливим без значних фінансових вливань. А Росія не готова їх робити.
Що відомо:
- Окупаційна влада не спроможна ефективно інтегрувати економіку окупованої Херсонщини в російський ринок.Такого висновку дійшли експерти Американського Інституту вивчення війни після аналізу повідомлень російських медіа та українського Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.