Це стало можливим завдяки реалізації проєкту міжнародного співробітництва “Senior Experten Service GmbH”.
Про це повідомляє прес-служба ХОДА.
Тож, сьогодні з цього приводу у Херсонському обласному онкологічному диспансері відбулась пресконференція за участю голови Херсонської обласної ради Олександра Самойленка, заступника голови облдержадміністрації Миколи Якименка, директорки КНП «Херсонський обласний онкологічний диспансер» ХОР, депутатки обласної ради Ірини Сокур, депутата обласної ради, ректора Херсонського державного університету Олександра Співаковського президентки Херсонської торгово-промислової палати Вікторії Остроумової та безпосередньо самих німецьких спеціалістів.Організація SES – це німецькі волонтери – лікарі і медичні фізики, які безкоштовно діляться досвідом, консультують, навчають медиків інших країн.
Так, протягом двох тижнів SES-експерти з Німеччини: доктор-інженер Катарина Майр та доктор медицини Удо Циммерман будуть проводити стажування з радіаційної терапії і працюватимуть разом з херсонськими колегами.
У результаті матимемо поліпшення якості й ефективності лікування пацієнтів методом радіаційної терапії.
«Херсонщина є лідером за онкологічними захворюваннями в Україні. Впевнений, що цей проєкт стане новим поштовхом для наших спеціалістів, які працюють в напрямку боротьби з онкологією. Робимо все можливе, аби створити в регіоні систему високоякісної ранньої діагностики цієї хвороби. Сподіваюсь, що нам вдасться зламати негативну статистику та вийти в лідери по ефективному лікуванню онкологічних захворювань», – відзначив Олександр Самойленко.
За словами Ірини Сокур, лікування онкологічних пацієнтів – це соціальна проблема.
Херсонщина займає 2-е місце в Україні за онкологічними захворюваннями. Щодня в Херсонській області виявляється 12 нових онкологічних хворих і 5 людей помирають.
«Для того, аби надавати на високому рівні спеціалізовану онкологічну допомогу необхідно дві складові: одна з них – сучасне високотехнологічне обладнання і друга – висококваліфікований персонал. У 2019 році ми змогли першими на півдні України придбати лінійний прискорювач та комп’ютерний томограф. Участь у цьому проєкті відкриває можливості щодо отримання фахових знань від експертів!», – зазначила Ірина Сокур.
Приїхати фахівці з Німеччини мали ще торік, однак у зв’язку з Covid- пандемією приїзд довелося відкласти і працівники Центру самостійно та онлайн вчилися працювати з обладнанням.
За словами Ірини Сокур, 90 % пацієнтів, які проходять лікування на лінійному прискорювачі отримують високотехнологічне лікування, яке дозволяє з максимальною дозою опромінення потрапити на пухлину, при цьому здорові тканини залишити неушкодженими.
Олександр Співаковський відзначив: «Все, що тут відбувається дуже важливо. Це ще раз показує, що європейська спільнота, яка так чи інакше розуміє наші проблеми бере участь у їх вирішенні. Ми інвестуємо у здоров’я наших людей!».
До речі, студенти-перекладачі Херсонського державного університету на волонтерських засадах будуть допомагати комунікувати між херсонським та німецькими лікарями.
У ході пресконференції Удо Циммерман та Катарина Майр підкреслили, що приємно задоволені мотивацією співробітників та технічним спорядженням Центру.
Удо Циммерман розповів: «За час своєї роботи я вже допоміг встановити 8 лінійних прискорювачів. Але навіть найкраща техніка нічого не вартує без справжніх спеціалістів, які працюватимуть з нею. Нам не довелося багато чого змінювати. Це означає, що Центр зміг встановити обладнання та правильно його використовувати».