Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів ініціює створення зони екологічної безпеки довкола заповідника «Асканія-Нова».
Створення 40-кілометрової зони екологічної безпеки навколо заповідника допоможе запобігти повторенню трагедії, яка відбулася взимку цього року, коли у «Асканії-Новій» відбулася масова загибель птахів, у тому числі, червонокнижних. Тоді в зразках патолого-анатомічного матеріалу, відібраного від загиблої птиці, було виявлено бродіфакум.
На сьогоднішній день у Державному реєстрі пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні для захисту посівів від гризунів, окрім біологічних родентицидів, представлені родентициди хімічного походження на основі таких діючих речовин як бродіфакум, бромадіолон і флокумафен. Препарати з зазначеними діючими речовинами являються антикоагулянтами з групи кумаринів та мають подібну дію на тварин, в тому числі і птахів, тобто призводять до їх болісної загибелі через численні внутрішні кровотечі.
Для попередження загибелі представників фауни, зокрема і червонокнижної, Держпродспоживслужба ініціює заборону застосування на території Херсонської області в межах 40-кілометрової зони Біосферного заповідника «Асканія-Нова» родентицидів небіологічного походження.
Анатолій НІКОЛАЄВ, Новий день